apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

ZWYCIĘSTWA MŁODZIKÓW NA POCZĄTEK SEZONU

W środę 24.08.2016 r. drużyny młodzików starszych i młodszych zainaugurowały sezon ligowy pojedynkami z zespołami Ziomków Rzeszów.

AP 2004 Jasło – Ziomki Rzeszów 2:1 (1:1)
Bramki dla AP Jasło zdobyli: Dawid Domasławski –  2 gole
Skład AP 2004: M. Sokołowski – Sz. Tusiński, M. Zabadała, D. Domasławski, M. Budziak – M. Płocica, P. Berkowicz, P. Filipak – W. Potera oraz W. Wanat, K. Cyrulik, A. Więcek, J. Wojnar, S. Ratuszniak, J. Sieńkowski, W. Bal, P. Jurkowski, Trener: Julian Jachym, Kierownik drużyny: Sebastian Filipak.

Typowy mecz walki, w którym zdecydowanie brakowało składnych akcji z obu stron. Jednak to zespół gospodarzy wykazał więcej zimnej krwi w sytuacjach pod bramką przeciwnika zdobywając dwa gole po rzutach rożnych. Na wyróżnienie zasługuje Dawid Domasławski, który dwukrotnie wykazał się sprytem w polu karnym strzelając obydwie bramki. Przeciwnik również zdobył bramkę po stałym fragmencie gry po zamieszaniu w naszym polu karnym nasi obrońcy wykazali się niefrasobliwością i pozwolili rywalom z bliska wepchnąć piłkę do siatki. Miejmy nadzieję, że nasz zespół będzie się rozkręcał i już w kolejnym meczu pokaże pełnię swoich możliwości.

AP 2005 Jasło – Ziomki Rzeszów 2:1 (0:1)
Bramki dla AP Jasło zdobyli: Michał Sieńkowski i Wiktor Kotulak
Skład AP 2005: D. Bartuś – D. Tomei, Wiktor Kotulak, D. Rosół – K. Wojtunik, P. Leśniak, Wojciech Kotulak, M. Sieńkowski – Sz. Antas oraz K. Hendzel, M. Dziadosz, K. Dzik, J. Setlak, Trener: Damian Kardaś, Kierownik drużyny: Leszek Setlak

Podobnie jak starsi koledzy także rocznik 2005 pokonał swoich rówieśników z Rzeszowa 2:1. Dla obydwu zespołów był to debiut w rozgrywkach ligowych na dużym boisku. Zdecydowanie lepiej mecz zaczęli zawodnicy Ziomków, którzy w pierwszej połowie posiadali przewagę i nadawali ton wydarzeniom na boisku. Efektem tej przewagi była zdobyta bramka i jeszcze kilka sytuacji, po których goście mogli podwyższyć prowadzenie w tym meczu, jednak zdecydowane interwencje naszego obrońcy Wiktora Kotulaka uchroniły nas od straty kolejnych goli. Po przerwie na boisko wyszła zupełnie odmieniona drużyna gospodarzy, nasi chłopcy zaczęli przede wszystkim walczyć czego dowodem jest szybkie wyrównanie Michała Sieńkowskiego, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Ziomków, bardzo ładną asystę w tej akcji zanotował Szymon Antas. Po golu mecz się wyrównał, jedna i druga drużyna miała sytuację na wyjście na prowadzenie, jednak szwankowała skuteczność. Dopiero na osiem minut przed końcem po rzucie rożnym wykonywanym przez Wojciecha Kotulaka i niedokładnym wybiciu piłki przez obrońców Ziomków, do piłki dopada Wiktor Kotulak i z ok. 8 metrów strzałem głową w długi róg zdobywa zwycięską bramkę dla AP 2005. Bardzo cieszy wynik i postawa naszego zespołu w drugiej połowie meczu, jest jednak jeszcze sporo elementów nad którymi cały czas musimy pracować.

Leave a Reply