apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

Zacięte mecze derbowe z UKS 6 Jasło

Dzisiejszego dnia doszło do długo już zapowiadanych derbów Jasła pomiędzy Akademią Piłkarską a drużynami UKS-u 6. Jako pierwsi zagrali chłopcy z rocznika 2005 pod opieką Damiana Kardasia. Niestety, nasi zawodnicy mieli widać gorszy dzień, bo niemal całą pierwszą połowę przeciwnicy byli drużyną lepszą. W drugiej połowie na szczęście drużyna Akademii obudziła się nieco, mecz stał się o wiele bardziej wyrównany, padło wiele strzałów na bramkę, niestety jednak lepsi w ich wykorzystywaniu okazali się chłopcy z Szóstki. Zdobyli bramkę i był to już ostatni gol meczu. Po gwizdku sędziego nasi zawodnicy zeszli z boiska nieco przygnębieni, ale to jeszcze nie koniec ich zmagań, w przyszłym tygodniu bowiem zmierzą się z drużyną z Przemyśla. Życzymy im z całego serca powodzenia, jesteśmy też pewni, że dadzą z siebie wszystko i odrobią tą niefortunną przegraną w derbach.

Drugi zespół Akademii spisał się zdecydowanie lepiej. Chłopcy od początku zdobyli znaczną przewagę, konstruowali cieszące oko akcje, często oddawali strzały na bramkę i bardzo skutecznie swoje sytuacje wykorzystywali. Działo się tak niemal cały mecz, co przedłożyło się na ostateczny wynik: rocznik 2006 po bramkach Patryka Źrebca, Jakuba Golenia i Michała Sieńkowskiego rozgromił przeciwników aż 3 do 0, co samo w sobie świadczy w jakiej formie są nasi młodzi piłkarze. 

Kibicom Akademii na pewno nie zabrakło dziś emocji, najpierw pełna wrażeń Liga Orlika rocznika 2007 w Rzeszowie, potem dwa piękne derbowe mecze. Jednak jak mogło być inaczej, skoro na boisko wychodzili nasi chłopcy?

 

 

Leave a Reply