apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

WYSOKA WYGRANA AP 2005 NA POCZĄTEK RUNDY WIOSENNEJ

MKS Pogoń Sokół Lubaczów– AP 2005 Jasło 0:4 (0:2)

Bramki: Szymon Antas (2 bramki), Konrad Sokołowski, Wiktor Kotulak

Skład AP 2005 Jasło:  Dominik Bartuś – Przemysław Leśniak, Dominik Rosół, Kamil Zabawa, Davide Tomei – Kacper Kluz, Wiktor Kotulak – Szymon Antas, Konrad Sokołowski – Konrad Hendzel, Wiktor Pawłowski, Jakub Setlak, Jakub Kozicki, Patryk Kosiba. Trener Damian Kardaś, kierownik drużyny Leszek Setlak.

W sobotę 07.04.2017 roku drużyna młodzików starszych udała się na mecz ligowy do Lubaczowa (najdalszy wyjazd tej wiosny chłopców z rocznika 2005). Pomimo prawie trzech godzin spędzonych w busie nasz zespół wyszedł na boisko bardzo zmotywowany i od początku narzucił swój styl gry. Już w 7 minucie Dominik Rosół przechwycił piłkę w środku boiska i zagrał długą prawie 30 metrową piłkę na znakomicie wychodzącego na czystą pozycję Szymona Antas, który od razu bez przyjęcia po ziemi zaskoczył bramkarza gospodarzy. Po zdobytej bramce nasz zespół kontrolował sytuację na boisku. W 24 minucie nasz kapitan Wiktor Kotulak został sfaulowany 20 metrów od bramki przeciwnika, sam poszkodowany podszedł też do rzutu wolnego, którego zamienił na bramkę oddając precyzyjny strzał w lewy górny róg bramki przeciwnika. Do przerwy schodzimy z dwubramkowym prowadzeniem. Drugą połowę zaczynamy podobnie jak pierwszą odsłonę, bo już w piątej minucie Konrad Sokołowski w sytuacji sam na sam po ładnej zespołowej akcji całej drużyny nie daje szans bramkarzowi i podwyższa wynik na 3:0. Po tej bramce nasz zespół już w pełni opanował sytuację na boisku stwarzając sobie kilka sytuacji bramkowych, z których wykorzystał jedną, gdzie aż trzech naszych zawodników znalazło się sam na sam przed bramką gospodarzy, tutaj znakomicie zachował się Wiktor Pawłowski, który wyłożył piłkę do pustej bramki Szymonowi Antasowi a ten ustalił wynik na 4:0.

W sobotnim meczu trener mógł skorzystać ze wszystkich zawodników, oby na treningach było podobnie.  Pamiętajmy że tylko ciężką i rzetelną pracą na treningach możemy osiągnąć sukces.

Następny mecz tej rundy gramy już 14 kwietnia z drużyną Piłkarskie Nadzieje Mielec.

Leave a Reply