apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

WYNIKI TURNIEJU FORGIS CUP 2013

DSC_0672 - KopiaDobiegła końca pierwsza edycja turnieju halowego Forgis Cup. Naszą Akademię reprezentowały dwie drużyny. Pierwszej drużynie w fazie grupowej przyszło się zmierzyć drużynami: Beniaminka Krosno, Dąbrovii Dąbrowie Tarnowskiej, Igloopolu Dębica oraz Ziomków Rzeszów. Rywalami drugiej drużyny w fazie grupowej były zespoły UKS 6 Jasło, Sandecji Nowy Sącz, Tarnovii Tarnów oraz DAP-u Dębica. Pierwszy drużyna AP Jasło zajęła w grupie 4 miejsce zdobywając 3 punkty.
 
Wyniki fazy grupowej AP I Jasło:
AP I Jasło – Beniaminek Krosno 1-2 ( bramka: Wojtek Kotulak)
AP I Jasło – Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 1-2 ( bramka: Wojtek Kotulak)
AP I Jasło – Igloopol Dębica 0-1
AP I Jasło – Ziomki Rzeszów 1-0 ( bramka: Kacper Wojtunik)
 
Nasza druga drużyna dla której był to pierwszy turniejowy występ zajęła ostatecznie 5 miejsce w swojej grupie zdobywając 1 punkt. Chłopcom należą się jednak wielkie brawa za postawę na boisku. Drużyna składała się w znacznej części z chłopców z rocznika 2006-2008.
 
Wyniki fazy grupowej AP II Jasło:
AP II Jasło – UKS 6 Jasło 0-0
AP II Jasło – Sandecja Nowy Sącz 0-3
AP II Jasło – Tarnovia Tarnów 0-5
AP II Jasło – DAP Dębica 0-5
 
Pierwsza drużyna po fazie grupowej zmierzyła się z drużyną Sandecji Nowy Sącz, natomiast druga drużyna zagrała o 9 miejsce z Ziomkami Rzeszów.
Niestety i tym razem obie drużyny musiały uznać wyższość rywala.
 
AP I Jasło – Sandecja Nowy Sącz 0-2 
AP II Jasło – Ziomki Rzeszów 0-2
 
Naszej pierwszej drużynie po porażce z Sandecją przyszło powalczyć o 7 miejsce z zespołem Dąbrovii. Tym razem chłopcy jednak zwyciężyli rewanżując się rywalom z fazy grupowej.
 
AP I Jasło – Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 2-0 ( bramki: Maciek Czyżowicz)
 
Zwycięzca turnieju okazała się drużyna Tarnovii Tarnów, która w finale pokonała Igloopol Dębica. Na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna DAP-u Dębica, która w meczu o 3 miejsce pokonała Beniaminek Krosno.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Kamil Kieroński (Tarnovia Tarnów), nalepszym strzelem okazał się Szymon Wąsik (DAP Dębica), najlepszym bramkarzem uznany został Krystian Żarnowski (Igloopol Dębica).
 
Pan Piotr Czyżowicz ufundował również dwie nagrody dla najlepszych zawodników w drużynach AP Jasło. W pierwszej drużynie za najlepszego zawodnika uznano Przemka Leśniaka, zaś w drugiej najlepszy okazał się Kacper Korczykowski. Chłopcom gratulujemy.
 
W zakończonym turnieju nie brakowało wzlotów i upadków. Chłopcy zebrali kolejne doświadczenia, które powinny zaprocentować w dalszej pracy. Cieszy na pewno fakt, że w dwóch ostatnich meczach pierwsza drużyna zagrała bardzo fajne mecze pokazując, że stać ją na lepsze wyniki.
 
Gorące podziękowania dla sponsora turnieju firmy Forgis oraz dla rodziców, którzy włożyli ogromny wkład organizację turnieju i bez nich na pewno by się nie odbył. W trakcie meczów chłopców gorąco dopingowali swoje pociechy 🙂
Jeszcze raz gorąco dziękujemy.

Leave a Reply