apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

Wygrane derby rocznika 2003 z UKS 6 Jasło

AP 2003 Jasło 1 (0):(0) 0 UKS 6 Jasło

Bramka: Karol Rzońca 48`

Skład AP 2003 Jasło: Wróbel, Rzońca D, Jasiński, Żebracki, Bożek, Wąsowski, Rzońca K, Bigus, Michowicz, na zmiany: Wanat, Przewoźnik, Setlak, Nachman, trener Jarosław Muzyka, kierownik drużyny Beata Wanat.

W VIII kolejce Podkarpackiej Lidze Młodzika Starszego doszło do derbów Jasła. Akademia Piłkarska na boisku MOSiRu podejmowała UKS Szóstkę.  Poniżej relacja z meczu kierownika drużyny Panią Beatę Wanat.

W pierwszym meczu ligowym rozegranym w marcu był wynik bezbramkowy. Od początku meczu gra toczyła się głównie na środku pola, jak na derby przystało, było dużo walki, a obie drużyny bardziej skupiły się na tym, aby gola nie stracić. Goście zagrażali nam jedynie po stałych fragmentach gry, natomiast AP stworzyła dwie sytuacje, indywidualna akcja Karola Rzońcy zakończyła się tym, iż  w ostatniej chwili obrońca zablokował strzał oraz dobra okazja Jurka Michowicza, lecz po strzale, który wykonał minimalnie piłka ominęła słupek. Pierwsze 15 minut drugiej połowy gry należały do Szóstki, lecz bez klarownych sytuacji. Gdy zanosiło się na powtórkę z pierwszego meczu ligowego, sygnał do ataku dał Karol Rzońca, który wymanewrował obrońców przeciwnika, jednak bramkarz UKS świetnie wybronił strzał. W 18 minucie akcja prawą stroną boiska –  Dawid Rzońca podaje do Michowicza, ten wrzuca piłkę w pole karne, a Karol Rzońca nie dając szans bramkarzowi, i pokonując obrońcę strzela gola.  1-0 !!!! W ostatnich 10 minutach nasi obrońcy oraz bramkarz musieli wykazać się czujnością, ponieważ goście chcieli doprowadzić jak najszybciej do remisu. My mieliśmy okazję do kontry. I właśnie wtedy mogliśmy dobić przeciwnika, jednak dwie dogodne sytuacje zostały zmarnowane przez Jurka Michowicza i Kacpra Bigusa.

Brawa dla całej drużyny!

Derby są nasze!

Leave a Reply