apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

WYGRANA AP 2004 JASŁO PO CIĘŻKIM MECZU Z EKOBALLEM SANOK

AP 2004 Jasło – Ekoball Sanok 1:0 (0:0)
Bramkę dla AP 2004 zdobył: Jakub Wojnar
Skład AP 2004 Jasło: Michał Sokołowski, Dawid Domasławski, Patryk Jurkowski, Wiktor Potera, Mikołaj Zabadała, Jakub Wojnar, Marcel Płocica, Kacper Cyrulik, Przemysław Filipak oraz Wiktor Wanat, Wojciech Bal, Adrian Więcek, Mateusz Budziak, Szymon Tusiński. Trener: Julian Jachym, Kierownik drużyny: Sebastian Filipak.

W sobotę 8 października do Jasła na mecz ligowy Ligi Podkarpackiej Młodzika Starszego przyjechała drużyna Ekoballu Sanok. Od dawna mecze naszego zespołu i drużyny z Sanoka były bardzo emocjonujące i trzymające w napięciu do ostatniej minuty. Tak było i tym razem. Od pierwszego gwizdka sędziego na boisku obserwowaliśmy zacięte spotkanie, które każda z drużyn chciał wygrać i dopisać sobie trzy punkty w tabeli. W dzisiejszym meczu nie mogliśmy skorzystać z naszego środkowego pomocnika Pawła Berkowicza, który do końca rundy jesiennej będzie leczyć kontuzję prawej stopy. Początek meczu, bardzo wyrównany gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W pierwszym kwadransie gry mieliśmy lekką przewagę, efektem tego był niezły strzał Marcela Płocicy w samo okienko bramki, który bramkarz gości wybił jednak na rzut rożny oraz druga dobra sytuacja gdzie po bardzo ładnej akcji Jakuba Wojnara i Kacpra Cyrulika piłka została mocno wstrzelona w pole karne gości, gdzie Przemek Filipak na wślizgu nieczysto trafił w piłkę. W ostatnich minutach pierwszej części spotkania do głosu doszli nasi rywale, stwarzając sobie kilka niezłych sytuacji. Strzały naszych rywali pewnie broni dobrze spisujący się w naszej bramce Michał Sokołowski. Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, każda z drużyn szukała dogodnych dla siebie sytuacji do objęcia prowadzenia w tym meczu. Nasza drużyna miała kilka dobrych momentów gry, zwłaszcza po prawej stronie, gdzie bardzo dobre zawody rozgrywał Marcel Płocica. To po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego i po strzale z powietrza prawa nogą, jedyną w tym meczu bramkę strzela Jakub Wojnar. W końcówce meczu wrzutkami w nasze pole karne Ekoball próbował doprowadzić do remisu, lecz nasi obrońcy i bramkarz Wiktor Wanat broniący w drugiej połowie nie dali się zaskoczyć. Na dwie minuty przed końcem meczu nasi rywale mieli rzut rożny, bramkarz z Sanoka zdecydował się wbiec w nasze pole karne i wspomóc swoich kolegów. Po nieudanym ataku Ekoballu nasi obrońcy szybko wyprowadzili kontrę posyłając piłkę na środek boiska do dobrze ustawionego Wiktora Potery, który strzałem z połowy boiska na pustą bramkę minimalnie chybia. Mecz kończy się naszym zwycięstwem.

Dziękujemy rodzicom za doping w tym meczu i zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie.

Już w niedziele 16 października jedziemy do Rzeszowa na mecz z tamtejszą Stalą. Przeciwnik bardzo mocny i wymagający, główny faworyt do wygrania Ligi Podkarpackiej. Początek meczu w Rzeszowie o godzinie 10:30.

Leave a Reply