apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

UDANY WYSTĘP ROCZNIKA 2009 NA TURNIEJU W KIELNAROWEJ

W dniu 17.12.2016 r. rocznik 2009 pojechał na Turniej „Resovia Winter Cup” do Kielnarowej, który zorganizowała Resovia Rzeszów. W rozgrywkach wzięło udział 17 drużyn podzielonych na 3 grupy. Akademia Piłkarska Jasło zagrała w grupie C i osiągnęła następujące wyniki:

AP Jasło – Orlik Nowa Dęba 1-1 (K.Rak)
AP Jasło – Orzełek Przeworsk 3-2 (Sz. Kotulak, F. Konieczny, K. Rak)
AP Jasło – Resovia Rzeszów 1905 1-0 (Sz. Kotulak)
AP Jasło – Wilczki Lesko 2-0 (W. Buba, I. Mastej)
AP Jasło – Soccer Kids Tomaszów Lubelski 2-0 (Sz. Kotulak, F. Konieczny)

Po rozegraniu wszystkich meczy w grupie, gdzie każde spotkanie było dla nas sprawdzianem naszej gry. Nasza drużyna pokazała, że całkiem nieźle rozumieją się na boisku. Pierwsze dwa mecze były przetarciem się z turniejowym graniem. Kolejne nasze pojedynki pokazywały naszą siłą ale i mankamenty, które będziemy musieli poprawić. Po rozegraniu wszystkich spotkań w grupie C zostaliśmy przydzieleni tym razem do grupy A gdzie czekało nas kolejne 5 meczy na tym turnieju. AP Jasło uzyskało następujące wyniki w grupie A:

AP Jasło – Orlik Nowa Dęba 1-2 (W. Buba)
AP Jasło – Resovia Czerwoni 2009 5-1 (Sz. Kotulak x3, K. Rak, W. Buba)
AP Jasło – Glinik Gorlice I 2-0 (W. Buba x2)
AP Jasło – Orlik Przemyśl 3-1 (W. Buba x2, K. Zabadała)
AP Jasło – Resovia Biali 2010 6-1 (K. Rak, W. Buba x2, Sz. Kotulak x3)

Zmagania w grupie A nie rozpoczęły się dla nas dobrze po przerwie obiadowej nasza drużyna wyszła rozkojarzona na drugie w tym turnieju spotkanie z Orlikiem Nową Dęba, z którym doznaliśmy jedynej porażki w całym turnieju. Po jakże ciężkim, pierwszym przegranym meczu trzeba było się zmotywować na kolejne 4 spotkania, gdzie nasza ekipa zagrała bardzo dobrze i pewnie wszystkie wygrała. W końcowym rozrachunku AP Jasło 2009 wygrało 8 spotkań, 1 zremisowało i doznało 1 porażki, strzelając 26 bramek, tracąc tylko 8 (najmniej straconych bramek z drużyn biorących udział w turnieju). Wyróżniono naszych 4 zawodników nagrodami indywidualnymi: Karolinka Rak. Szymon Kotulak i Wiktor Buba (zakwalifikowali się do trójki najlepszych strzelców turnieju zdobywając po 9 bramek), Aleksander Kosiba (najlepszy bramkarz turnieju). Gratulacje!!!

Organizatorom dziękujemy za medale, upominki, puchar i dyplom oraz zaproszenie i miłe przyjęcie.

Rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu, opiekę i doping, do następnego turnieju!!!

Skład AP 2009 Jasło: Aleksander Kosiba, Miłosz Stukus, Wiktor Buba, Oliwier Ziaja, Karolinka Rak, Karol Zabadała, Igor Hendzel, Igor Mastej, Wiktor Piotrowski, Filip Konieczny, Marcel Jury, Szymon Kotulak. Trener: Miłosz Biernacki

Leave a Reply