apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

TURNIEJ ROCZNIKA 2011 Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień po zmaganiach rocznika 2009 na Hali MOSiR w Jaśle do rywalizacji przystąpiły drużyny z rocznika 2011. Podobnie jak dzień wcześniej na starcie stanęło 8 zespołów, które grały systemem każdy z każdym. Turniej był rozgrywany z okazji Święta Niepodległości pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła Pana Ryszarda Pabiana. Akademia Piłkarska reprezentowana była tego dnia przez dwa zespoły złożone z chłopców i dziewcząt z roczników 2011 i 2012. Nasza pierwsza drużyna wygrała trzy spotkanie i poniosła cztery porażki zajmując ostatecznie szóste miejsce w turnieju. Co ciekawe naszej drużynie zabrakło zaledwie jednego punktu do tego aby zająć na koniec zawodów czwarte miejsce, które absolutnie było w ich zasięgu. AP I Jasło walczyło bardzo dzielnie w każdym meczu zostawiając sporo zdrowia na boisku, momentami także gra naszej drużyny mogła się podobać. Drugi zespół złożony głównie z chłopców z rocznika 2012 pomimo tego, że przegrał wszystkie mecze i uplasował na ostatnim miejscu to nie poddawał się i walczył w każdym spotkaniu do ostatniego gwizdka sędziego. Turniej zasłużenie wygrała drużyna Stali Rzeszów, która w tym dniu była zespołem niepokonanym oraz w siedmiu spotkaniach zanotowała zaledwie jeden remis. Organizatorzy na koniec turnieju wybrali najlepszego bramkarza – Gabriel Moszko (Stal Rzeszów), najlepszego strzelca – Michał Wójcik (Tarnovia Tarnów) oraz najlepszego zawodnika turnieju – Filip Rzepka (ZKS Unia Tarnów). Poza wyżej wymienionymi wyróżnieniami wybrano również najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach: Bartosz Ignarski (AP I Jasło), Maksymilian Koczwara (AP II Jasło), Roch Łuszczyszyn (AP Sanok), Jakub Pisarek (Stal Rzeszów), Maksymilian Łapa (Legion Pilzno), Adam Ordowski (Tarnovia Tarnów), Miłosz Michałek (ZKS Unia Tarnów), Mateusz Konarczak (Aserekteam Gorlice).

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Stal Rzeszów
  2. ZKS Unia Tarnów
  3. Tarnovia Tarnów
  4. Aserekteam Gorlice
  5. Akademia Piłkarska Sanok
  6. Akademia Piłkarska I Jasło
  7. KS Legion Pilzno
  8. Akademia Piłkarska II Jasło

Skład AP I i II Jasło: Mikołaj Szura, Kinga Mamroł, Bartosz Ignarski, Karol Gotfryd, Franciszek Dzwonkowicz, Aleks Filip, Gabriel Głowacki, Jakub Czerwiński, Wiktor Ciekielski, Mikołaj Sochacki, Szymon Ręczkowicz, Seweryn Budziak, Filip Rzemiński, Tomasz Ochałek, Maksymilian Koczwara, Dawid Kozioł. Trener: Mateusz Leśniak.

Zarząd Akademii Piłkarskiej Jasło składa podziękowania dla Pana Ryszarda Pabiana Burmistrza Miasta Jasła za objęcie patronatem turnieju oraz ufundowanie nagród, natomiast wszystkim rodzicom naszych zawodników za wspaniały doping i przygotowanie pysznego poczęstunku. Dziękujemy!!!