apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

Trzecie miejsce Francji w Finałach Miejskich Deichmann Minimistrzostwa w kategorii U-11

W sobotę 11.06.2016 r. w Krośnie odbyły się finały miejskie turnieju DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA. Do rywalizacji w kategorii U-11 (chłopcy urodzeni w roku 2005 i młodsi) przystąpiło 23 zespoły. Akademię Piłkarską Jasło reprezentowały reprezentacje Francji i Chorwacji. Na tym szczeblu rozgrywek rywalizowano systemem pucharowym co oznaczało, że przegrywający odpadał z dalszej rywalizacji. Chorwacja rozpoczęła zmagania od 1/16 finału gdzie musiała się zmierzyć z Hiszpanią, z którą rozprawiła się bardzo łatwo w stosunku 6:2 od początku kontrolując spotkanie, w którym nasze prowadzenie nie było ani przez moment zagrożone. W kolejnej fazie rozgrywek do rywalizacji przystąpiła Francja, która spotkała się z Argentyną, nasi zawodnicy szczególnie w pierwszej połowie wyraźnie zdominowali przeciwnika strzelając mu aż 6 goli i pomimo rozprężenia w drugiej połowie wygrywamy wyraźnie 6:3. Natomiast Chorwacja po bardzo wyrównanym meczu, w którym wynik był otwarty do ostatnich sekund przegrywa minimalnie z Austrią 1:2 i niestety odpada z turnieju. W ćwierćfinale na Francję czekała reprezentacja Holandii. Spotkanie to było bardzo wyrównane i pomimo tego, że szybko wychodzimy na prowadzenie to rywal w końcówce pierwszej połowy doprowadza do wyrównania, na początku drugiej części obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wreszcie udaję się to w końcówce naszym chłopcom, którzy zdobywają dwie bramki i wygrywają 3:1. W półfinale spotykamy się z Polską, początek spotkania należy do naszych rywali, którzy wychodzą na prowadzenie jednak szybko odpowiadamy i jest remis w końcówce jednak tej części spotkania tracimy drugiego gola co nas wyraźnie podłamuje. W drugiej połowie na początku szybko tracimy dwie bramki i ostatecznie przegrywamy aż 1:6. Po tej porażce pozostaje nam mecz pocieszenia o trzecie miejsce, w którym spotykamy się z Meksykiem. Pierwsza część meczu wyraźnie pod nasze dyktando, zdobywamy trzy gole i stwarzamy sobie kolejne sytuację, ostatecznie spotkanie kończy się naszym zwycięstwem 4:2 i zdobyciem trzeciego miejsca w Fianale miejskim DEICHMANN MINIMISTRZOSTWA Krosno 2016. Na pewno został niedosyt przecież mogliśmy zagrać w finale ale i tak tą edycję Deichmanna w kategorii U-11 należy uznać za udaną, cieszy wysokie miejsce Francji, należy zauważyć, że ciągle robimy postępy w naszej grze, było to też bardzo dobre przetarcie przed jesiennym startem w rozgrywkach Podkarpackiej Ligii Młodzika Młodszego. Bardzo dobrze zaprezentowała się również drużyna Chorwacji, która swoje braki nadrabiała ambicją, wolą walki, kilku chłopców także w tej drużynie robi systematyczne postępy i miejmy nadzieje, że jeszcze cięższą pracą na treningach będą dalej podnosić swoje umiejętności.

Wyniki i składy naszych reprezentacji:

1/16 fniału

Chorwacja – Hiszpania 6:2 (Bramk: Antas – 4, Tomei – 1, Rosół – 1)

1/8 finału

Francja – Argentyna 6:3 (Wiktor Kotulak – 2, Kluz – 2, Wojciech Kotulak – 1, Wojtunik – 1)

Chorwacja – Austria 1:2 (Antas – 1)

Ćwierćfinał

Francja – Holandia 3:1 (Wojciech Kotulak – 2, Sieńkowski – 1)

Półfinał

Francja – Polska 1:6 (Wiktor Kotulak – 1)

Mecz o 3 miejsce

Francja – Meksyk 4:2 (Wojciech Kotulak – 3, Wiktor Kotulak – 1)

Finał

Urugwaj – Polska 7:0

Francja: Bartuś Dominik, Kotulak Wiktor, Leśniak Przemysław, Czajka Dawid, Goleń Jakub, Kluz Kacper, Sieńkowski Michał (17 bramek), Wojtunik Kacper (12 bramek), Kotulak Wojciech (25 bramek)

Chorwacja: Hendzel Konrad, Tomei Davide, Setlak Jakub, Dziadosz Michał, Opałka Adrian, Rosół Dominik, Augustyn Wiktor, Barzyk Oskar, Antas Szymon (11 bramek), Dzik Konrad

 

Leave a Reply