apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

ŚWIETNY START ROCZNIKA 2008 W LIDZE ORLIKA MŁODSZEGO

Dzisiejszego dnia rocznik 2008 pod opieką trenera Janusza Sokołowskiego rozegrał pierwszą kolejkę Ligi Orlika Młodszego. W tym turnieju udział biorą 4 zespoły z Podkarpacia, a dzisiaj, w Jaśle, nasi chłopcy mogli wreszcie po długiej wakacyjnej przerwie pokazać innym na co ich stać. Wygrali wszystkie spotkania, zgarnęli komplet punktów i spisali się wręcz znakomicie. W pierwszym meczu pokonali zespół Orzełka Brzozów aż 5-0, nie dając przeciwnikom żadnej szansy na strzelenie jakiegokolwiek gola. Potem, pełni euforii i zdeterminowani, wygrali aż 8-1 z drużyną Kolbuszowianki Kolbuszowa. Grali wyśmienicie, tworzyli piękne, cieszące oko, sprytne akcje, często oddawali strzały na bramkę i co najważniejsze – wiedzieli jak je świetnie wykorzystać. Na koniec jeszcze stanęli naprzeciwko UKS-u 6 Jasło w derbach miasta, tam jednak także pokazali, że są w świetnej formie. Strzelili 3 bramki, przeciwnikom zaś pozwolili tylko na zdobycie jednego gola. Mecz mógłby skończyć się jeszcze lepiej, jednak przeciwników uratowały 2 poprzeczki, a potem słupek. Po ostatnim meczu nasza drużyna zagrała dodatkowo mecz sparingowy z Kolbuszowianką Kolbuszowa.

Cóż, turniej na pewno można zaliczyć do bardzo udanych. Nasi młodzi zawodnicy spisali się doskonale, nie dali rywalom żadnych szans, pokazali, że potrafią grać w piłkę (stosunek bramek 16:2 mówi sam za siebie), a ostatecznie zgarnęli wszystko, co mogli i z pewnością już przygotowują się do następnej kolejki. Jesteśmy z nich bardzo dumni, życzymy im wielu sukcesów.

Bramki strzelili: Kacper Nachman 3, Wiktor Buba 3, Filip Wojtunik 3, Kacper Cichoń 2, Piotr Morajda 2, Karol Zabawa 2, Mateusz Setlak 1.

Skład AP 2008 Jasło: Igor Bućko, Michał Berkowicz, Kacper Nachmann, Wiktor Buba, Filip Wojtunik, Kacper Cichoń, Piotr Morajda, Karol Zabawa, Mateusz Setlak, Miłosz Stefanik, Tymoteusz Piątek, Hubert Biernacki, Trener Janusz Sokołowski, kierownik drużyny Leszek Setlak.

Leave a Reply