apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

STAL RZESZÓW BEZKONKURENCYJNA W XVIII TURNIEJU O PUCHAR PREZESA JASIELSKIEJ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ

W niedzielę 12.11.2017 roku w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Jaśle rozegrano turniej piłki nożnej chłopców urodzonych w roku 2010 i młodszych. W zawodach rywalizowano w  systememie każdy z każdym. Honorowy patronat nad turniejem objął Pan Janusz Przetacznik Prezes Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Bezapelacyjnym zwycięzcą została drużyna Stali Rzeszów, która zgromadziła komplet punktów oraz nie straciła bramki co jest nie lada wyczynem w turnieju halowym. Tradycją jest, że w turnieju o Puchar Prezesa JSM wyróżniamy po trzech najlepszych zawodników w kategoriach: najlepszy bramkarz, strzelec i zawodnik turnieju. W klasyfikacji na najlepszego bramkarza wygrał Hektor Giełbaga (MULKS Pustynia), drugi był Patryk Smuga (Stal Rzeszów), trzecie miejsce przypadło Mikołajowi Tunia (Grunwald Budziwój). Wśród strzelców zwyciężył Bartek Płaza (MULKS Pustynia), kolejne miejsca zajęli Natan Szczoczarz (Stal Rzeszów) oraz Dawid Świątek (MULKS Pustynia). Wreszcie w najważniejszej kategorii czyli na najlepszego zawodnika turnieju najlepszy został Oskar Żebrakowski (Stal Rzeszów), drugie miejsce zajął Oktawian Nowak (Ziomki Rzeszów), a trzecie miejsce przypadło w udziale Maciejowi Stefanikowi (AP Jasło).

Drużyna AP 2010 zajęła dopiero szóste miejsce, jednak należy zaznaczyć, że nasi chłopcy w każdym meczu nawet w tych przegranych stwarzali sobie po kilka sytuacji bramkowych ale skuteczność tego dnia to nie była nasza najmocniejsza strona. Natomiast gra w obronie pozostawiała wiele do życzenia. Głowy do góry w następnym turnieju będzie lepiej, nasi zawodnicy po raz pierwszy zagrali na tak dużej hali co też miało duże znaczenie dla naszych młodych adeptów piłki nożnej.

Podziękowania należą się rodzicom za pomoc w organizacji i Prezesowi JSM Panu Januszowi Przetacznikowi za ufundowanie okazałych nagród.

Ostatnie podziękowania zaś wędrują do uczestniczących drużyn za przyjazd i grę fair-play.

Leave a Reply