apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

Resovia Rzeszów wygrywa turniej o Puchar Starosty Jasielskiego.

23.01.2016 r. w hali Gimnazjum Nr 1 w Jaśle odbył się „Turniej o Puchar Starosty Jasielskiego” w którym zagrały drużyny rocznika 2008. W turnieju wystąpiło 9 drużyn podzielonych na 2 grupy.

W pierwszym meczu w grupie A, AP I Jasło po bramkach D.Zięby, M.Setlaka i W.Buby wygrywa 3:1 z Sandecją Nowy Sącz. Drugim meczu przeciwnikiem naszej drużyny był UKS 6 II Jasło. Wygrywamy toto spotkanie 2:0, bramki strzelili M.Setlak i D.Zięba. W trzecim meczu przegrywamy 0:1 z Glinik Gorlice. W ostatnim meczu fazy grupowej wygrywamy po bramkach M.Setlaka i D.Zięby z GOAL Nawojowa 2:1. Zajmujemy drugie miejsce w grupie za Glinikiem Gorlice.

W grupie B zagrała AP II Jasło. Chłopcy zagrali trzy mecze, które niestety przegrali zajmując 4 miejsce.

W pierwszym meczu półfinałowym Resovia wygrywa 3:1 z Glinikiem Gorlice. W drugim półfinale AP I Jasło przegrywa po rzutach karnych 3:4 z AP Sanok. Mecz wyrównany w którym żadnej z drużyn nie udało się strzelić w regulaminowym czasie gry bramki. W rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy z Sanoka. W meczu o 3 miejsce przegrywamy 1:2 z Glinikiem Gorlice /bramka Wiktor Buba/. W finale Resovia Rzeszów wygrywa po rzutach karnych 2:1 z AP Sanok.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz medale.

Organizatorzy ufundowali nagrody indywidualne – statuetki oraz piłki, które otrzymali:

Najlepszy bramkarz – Dominik Siwiński – AP Sanok

Najlepszy strzelec – Aleks Michalik – Resovia Rzeszów

Najlepszy zawodnik – Alan Piotrowski – Glinik Gorlice

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji turnieju oraz za dopingowanie naszych młodych piłkarzy. Wszystkim przybyłym drużynom dziękujemy za przybycie.

Skład AP Jasło: Karolinka Rak, Kacper Nachman, Filip Wojtunik, Wiktor Buba, Mateusz Setlak, Dominik Zięba, Kacper Cichoń, Szymon Kotulak, Maciej Włudzik, Piotr Morajda, Miłosz Stefanik, Jakub Gancarz, Gabriel Mazur, Hubert Biernacki, Kacper Czajka, Oliwier Ziaja, Igor Bućko. Trenerzy : Dariusz Bernacki i Miłosz Biernacki.

Końcowa klasyfikacja:

1. Resovia Rzeszów
2. AP Sanok
3. Glinik Gorlice
4. AP I Jasło
5. Sandecja Nowy Sacz
6. AP GOAL Nawojowa
7. UKS I 6 Jasło
8. AP II Jasło
9. UKS II 6 Jasło

Leave a Reply