apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

Porażka 1:2 rocznika 2004 w meczu z Ekoballem Sanok

W ostatnim sparingu przed wyjazdem na turniej do Zakopanego nasza drużyna uległa Ekoballowi 1:2. W meczu rozegranym na Euroboisku w Pakoszówce (w Jaśle możemy tylko o takim pomarzyć) w pierwszej połowie zagrały pierwsze składy. Pomimo braku P. Berkowicza i M. Samborskiego w pierwszych 30 minutach nasza drużyna posiadała optyczną przewagę i z 3 sytuacji bramkowych udało się wykorzystać jedną.

W 14 minucie po dobrym zagraniu P. Filipaka jeden z zawodników Ekoballu próbując nie dopuścić do uderzenia J. Wojnara do pustej bramki, sam skierował tam piłkę. W 30 minucie po niepotrzebnej zabawie w pobliżu własnej bramki, faulujemy na 13 metrze zawodnika z Sanoka. Strzał z rzutu wolnego przy złym ustawieniu naszego bramkarza znajduje drogę do bramki. Sędzia nawet nie rozpoczął gry. Po przerwie zagrali rezerwowi zawodnicy i w drugiej połowie lepiej zaprezentowali się gospodarze. Raz uratowała nas poprzeczka, dwa strzały z dalszej odległości dobrze obronił W. Wanat, My mogliśmy również strzelić bramkę. Pierwszą okazję nie wykorzystał E. Piątkowski strzelając za słabo, drugą P. Filipak który w sytuacji sam na sam za długo zwlekał z oddaniem strzału i został w ostatniej chwili zablokowany. W 59 minucie Ekoball wyprowadził szybką kontrę po której strzelił zwycięską bramkę. Dziękujemy trenerowi Bernardowi Sołtysikowi za  umożliwienie w bardzo dobrych warunkach rozegrania pożytecznego sparingu. 

Skład: Wiktor Wanat, Mikołaj Zabadała, Szymon Tusiński, Dawid Domasławski, Mateusz Budziak, Adrian Więcek, Jakub Wojnar, Przemysław Filipak, Marcel Płocica. W drugiej połowie zagrali: Kacper Cyrulik, Sebastian Ratuszniak, Patryk Jurkowski, Patryk Soboń, Eryk Piątkowski, Wojciech Bal, trener Janusz Sokołowski, kierownik drużyny Sebastian Filipak.

W piątek wyjeżdżamy na trzydniowy turniej do Zakopanego. Obsada bardzo mocna. Mamy nadzieję że wszyscy będą zdrowi i już w pełnym składzie zagramy dobre zawody.

Harmonogram meczy w turnieju API CUP ZAKOPANE 2016:

 Piątek: GRUNWALD BUDZIWÓJ, ACADEMY OPOLE, AP 21 KRAKÓW.

Sobota: VARSOWIA WARSZAWA, GKS BEŁCHATÓW, LEGION WARSZAWA, WKS ŚLĄSK WROCŁAW.

Niedziela: ZNICZ KŁOBUCK, RAP  RADOMSKO.

Leave a Reply