apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

Podsumowanie 2017 roku w AP Jasło

Zbliżają się koniec roku, więc przyszła pora na podsumowania. W styczniu nastąpiły spore zmiany w sposobie szkolenia młodych piłkarzy.  Zostały wprowadzone zajęcia indywidualne dla zawodników wszystkich roczników ,,AP STARS”. W lipcu zespoły zostały podzielone na grupy: niebieską i czerwoną. Podział miał na celu dostosowanie poziomu treningów do umiejętności poszczególnych zawodników. W sierpniu rozpoczęto nabór do drużyny dziewczynek. Obecnie pod okiem 2 trenerów w 3 drużynach trenuje ponad 40 zawodniczek. W czerwcu pożegnano najlepszy jak do tej pory rocznik 2004.

Z czterech drużyn występujących w rozgrywkach Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej dwie awansowały do najsilniejszych grup i wiosną będą rywalizować o Mistrzostwo Podkarpacia. Rocznik 2006 trenowany przez Roberta Podkulskiego wygrał swoją grupę i na wiosnę zagra z Beniaminkiem Krosno, Stalą Mielec, AP Stalową Wolą, Resovią Rzeszów, APPN Mielec, AP Sanok i Stalą Rzeszów. Nasz zespól świetnie spisał się również w Międzynarodowym Turnieju ,,FAME SPORT CUP 2017″ na obiektach AP 21 Kraków. Nasza drużyna w mocno obsadzonych rozgrywkach okazałą się najlepsza. Chłopcy doskonale spisali się również podczas XIII Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej w Jaśle. Zajęli w nim 2. miejsce.

Oprócz rocznika 2006 także zespół trenera Janusza Sokołowskiego powalczy na wiosnę o Mistrzostwo Podkarpacia. Rocznik 2008 podobnie jak ich starsi koledzy okazał się najlepszy w swojej grupie.  W ciągu całej rundy chłopcy nie przegrali żadnego meczu, mając nad drugim zespołem (Orzełkami Brzozów) 11, a nad trzecim (UKS-em 6 Jasło) aż 15 punktów przewagi. Na wiosnę zagrają z FA Rzeszów, APPN Mielec, Siarką Tarnobrzeg i SMS-em Resovią Rzeszów.

Udanie zakończył jesienną rundę rozgrywek Ligii Orlika także zespół trenera Rafała Nowaka (rocznik 2010). Jego zawodnicy zagrali bardo dobrze, plasując się na 2. miejscu w tabeli i ustępując liderowi, zespołowi z Mielca, tylko mniejszą liczbą zdobytych bramek. W rundzie wiosennej życzymy im kolejnych udanych meczy i awansu na pierwsze miejsce w końcowej tabeli.

AP Jasło w 2018 roku planuje kolejne zmiany mające na celu stworzenie dobrych warunków do uprawiania młodym adeptom piłki nożnej. 

Gratulujemy naszym drużynom świetnej postawy w 2017 roku i z niecierpliwością czekamy na kolejne sportowe emocje.

 

 

Leave a Reply