apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

PODIUM W DĘBICY ROCZNIKA 2003

7                                                                               W dniu 08.12.2013 rocznik 2003 Akademii Piłkarskiej Jasło uczestniczył w Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Prezesa LKS IGLOOPOL Dębica. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn podzielone na dwie grupy.

Nasi chłopcy rywalizowali w grupie A z Brzostowianką Brzostek, Nadziejami Piłkarskimi Mielec, Igloopol II Dębica i Glinikem Gorlice. W pierwszym meczu z NP Mielec zwycięstwo po bardzo zaciętym pojedynku i bramce Jakuba Bugały 1-0. Kolejny mecz z Brzostowianką  i 2-0 dla AP bramki znów strzelał „Bugi”. W trzecim meczu otworzyła się już szansa na wyjście do półfinałów. Na drodze stanął Igloopol II. Szybko stracona bramka tylko zmobilizowała naszych zawodników i w odpowiedzi strzelamy przeciwnikowi 3 bramki (Bugała x2 i Michowicz) i wygrywamy ten mecz 3-1. W ostatnim meczu w grupie graliśmy o pierwsze miejsce z Glinikiem Gorlice. Do 8 min utrzymywał się wynik 0-0. Ostatnie 5 min meczu okazały się dla naszej drużyny jak z horroru i koledzy z Gorlic trafili do naszej bramki aż 4 razy. Po pierwszej fazie rozgrywek zajmujemy 2 miejsce w grupie A i w półfinale zagramy z gospodarzem turnieju Igloopolem I Dębica.

W jednym z lepszych meczy na tym turnieju ulegamy Morsom 3-1 (Bugała). Przy stanie 1-1  bramka Igloopolu była jak zaczarowana. Po strzałach naszych zawodników piłka trzykrotnie lądowała na poprzeczce przeciwników.

W małym finale gramy z Dziecięcą Akademią Piłkarską z Boguchwały. Szybko strzelona przez Jakuba Bugałę bramka i już po 2 min. Prowadzimy 1-0. Mimo iż mamy korzystny wynik cały czas atakujemy. Na 2 min. przed końcem spotkania dośrodkowanie  Jurka Michowicza na głowę Jakuba Bugały a ten sprytnie pakuje piłkę do siatki i jest 2-0. Ostatecznie zajmujemy 3 miejsce, 2 dla Igloopolu I a zwycięża Glinik Gorlice. Na pochwałę zasługuje cały zespół,który wystąpił w następującym składzie: Igor Wanat, Wiktor Bienia, Piotr Przewoźnik, Jurek Michowicz, Jakub Bugała, Mateusz Żebracki i Patryk Hap, TRENER: Jarosław Muzyka.

Serdeczne podziękowania dla rodziców pomoc oraz gorący doping na trybunach.

Leave a Reply