apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

PO ZACIĘTYCH MECZACH NASI LIGOWCY INKASUJĄ KOMPLET PUNKTÓW

AP 2006 Jasło – AP Stalowa Wola 1:0 (0:0)

Bramka: Michał Sieńkowski

Skład AP 2006 Jasło: Oskar Barzyk – Igor Sendra, Szymon Dąbrowski, Michał Dziadosz – Jakub Goleń – Łukasz Kowalski, Wiktor Hendzel, Michał Sieńkowski, Gabriel Podkulski – Patryk Żrebiec, Mikołaj Chmiel, Krystian Pawłowski, Dawid Utylski, Kacper Kiełtyka. Trener Robert Podkulski, kierownik drużyny Małgorzata Hendzel.

 

AP 2005 Jasło – Polonia Przemyśl 2:0 (0:0)

Bramka: Konrad Sokołowski, Przemysław Leśniak

Skład AP 2005 Jasło: Oskar Barzyk – Przemysław Leśniak, Wiktor Kotulak, Kamil Zabawa, Davide Tomei – Kacper Kluz, Dominik Rosół – Jakub Kozicki, Konrad Sokołowski – Konrad Hendzel, Jakub Setlak,  Patryk Kosiba, Wiktor Pawłowski. Trener Damian Kardaś, kierownik drużyny Leszek Setlak.

We wtorkowe popołudnie drużyny młodzików rozegrały kolejne mecze w ramach I Ligii Podkarpackiej. Chłopcy z rocznika 2006, którzy dzielnie walczą w grupie mistrzowskiej po raz kolejny pokazali charakter i ogromna wolę walki pokonując aktuelnego lidera w swojej grupie. Cenne trzy punkty w tym spotkaniu znacznie przybliżyły nasz zespół do utrzymania się w elicie w województwie podkarpackim w swojej kategorii wiekowej. Bramkę na wagę zwycięstywa zdobył trzy minuty przed końcem po ładnej akcji Michał Sienkowski, który wykazał się dużym sprytem pod bramką gości. Słowa uznania należą się całemu zespołowi za charakter, nieustępliwość i wiarę w zwycięstwo do samego końca za co nasi chłopcy zostali nagrodzeni. W meczu młodzików starszych doszło do bezpośredniego pojedynku sąsiadów w tabeli (Polonia miała zaledwie punkt straty do AP 2005). Przez większą część meczu przeważamy i stwarzamy sobie sytuację do zdobycia gola jednak tak jak to miało miejsce w poprzednich spotkaniach zawodzi skuteczność. Przeciwnik kilka razy próbuje się nam odgryżć w kontrach i stałych fragmentach gry, szczególnie po rzutach rożnych. Wreszcie w 47 minucie meczu po błędzie obrońców Polonii Konrad Sokołowski dopada do bezpańskiej piłki i w sytuacji sam na sam nie daje szans bramkarzowi gości. Po objęciu prowadzenia nasz zespół cofnął się do defensywy i starał się wyprowadzać kontrataki. Wreszcie na minutę przed końcem Przemysław Leśniak decyduję się na indywidualną akcję przez prawie pół boiska, wpada w pole karne i oddaje strzał w długi róg bramki Polonii pieczętując zwycięstwo młodzików starszych. Wreszcie dobry mecz naszych chłopców, którzy powalczyli zostawiając sporo zdrowia na boisku co zaowocowało zdobyciem kompletu punktów.

Już w najbliższy weekend młodzicy starsi wyjeżdżają na mecz do Tarnobrzega z tamtejszą Siarką, natomiast za tydzień we wtorek rocznik 2006 zagra w Korczynie z Beniaminkiem Krosno.

Leave a Reply