apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

Ostatnia kolejka Ligi Orlików

Drużyny rocznika 2004 i 2005 rozegrały 31-05-2015r. ostatnią kolejkę Ligi Orlika.  Rocznik 2005 w pierwszym meczu przegrywa 0:6 ze Stalą Rzeszów, w drugim 2:5 z UKS Jasło /bramki M. Czyżowicz, K. Dzik/. O pierwszym meczu trzeba jak najszybciej zapomnieć. Słaba gra, proste błędy i najwyższa porażka tego rocznika ze Stalą Rzeszów. W drugim meczu zagraliśmy trochę lepiej lecz to nie wystarczyło na drużynę UKSu. Szkoda że nie mogli zagrać wszyscy zawodnicy, brak badań lekarskich uniemożliwił im występ w tym turnieju. Na turniej nie przyjechała drużyna Borka Starego.

Rocznik 2004 po wczorajszym popołudniowym turnieju Deichmanna w Krośnie, dzisiaj już o 9:30 zagrał pierwszy mecz w Rzeszowie. Rywalem była miejscowa Stal. Jak zawsze graliśmy 2 składami. W pierwszym meczu bardzo dobrze zagrał A skład który zremisował swój czas gry 1:1 /bramka P. Filipak/. Drugi skład troszeczkę się w końcówce meczu pogubił i stracił w ostatnich 2 minutach 2 bramki A, że wcześniej Stal strzeliła jeszcze jedną bramkę przegrywamy ten mecz 1:4. W drugim spotkaniu po bardzo dobrej grze szczególnie w 1 połowie wygrywamy 2:1 z Ekoballem Sanok. W pierwszych 15 minutach, gdyby nie bramkarz Sanoka wynik mógł a nawet powinien być  wyższy. Z kilku okazji strzeliliśmy 2 bramki. Pierwszą strzelił bo bardzo ładnej akcji P. Berkowicza, Mateusz Niedziałkowski. Drugą po podaniu Matiego Szymek Tusiński. W drugiej połowie Ekoball zagrał lepiej i pod naszą bramkę również zrobiło się gorąco. Dwa razy bardzo dobrze obronił strzały rywali W. Wanat. Honorową bramkę rywale strzelili z rzutu wolnego. W ostatnim spotkaniu zagraliśmy z 2 drużyną Stali Rzeszów /na turniej nie dotarła drużyna UKS 6 Jasło/. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu fatalna. Gramy wolno, niedokładnie i w dodatku popełniamy szkolne błędy w obronie /szczególnie A skład/. Wynik do przerwy 0:3. W drugiej połowie sygnał do ataku dali chłopcy z B składu. Maciek Samborski strzela bramkę na 1:3, a minutę później Wojtek Bal na 2:3. Później wchodzi A Team który podrażniony słabą grą w pierwszej połowie strzela rywalom 3 bramki / 2 M. Niedziałkowski, P. Filipak,/ i wygrywamy ten trudny na własne życzenie mecz 5:3. 

W przyszły weekend gramy w Jaśle w Sport Festiwal. W turnieju zagrają 2 drużyny Akademii Czerwoni i Zieloni. Pierwsze mecze o godzinie 8:45 na Orlikach ul. Szkolna i Śniadeckich. 

Leave a Reply