apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

III miejsce w Lidze Europy rocznika 2006 na turnieju BENIAMINEK CUP

Przez 2 dni pod krośnieńskim balonem drużyna rocznika 2006 brała udział w turnieju ,,BENIAMINEK CUP”. Uczestników podzielono na dwie grupy. Sobotnie mecze rozegrane były systemem każdy z każdym. Po pierwszym dniu turnieju 4 najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do Ligii Mistrzów, a pozostałe 3 do Ligii Europy. AP JASŁO po sobotnich zmaganiach uplasowała się w tabeli na 6. miejscu, przegrywając swoje mecze miedzy innymi z ZAGŁĘBIEM LUBIN, BENIAMINKIEM I KROSNO, AP SANOK i MKF ZEMPLIN MICHALOVCE. Wygrana z GLINIKIEM GORLICE oraz remis z TARNOVIĄ TARNÓW dały nam awans do  Ligii Europy.

Niedzielny poranek to kolejny dzień emocji, gdyż każda z drużyn grała na bardzo wyrównanym poziomie i dążyła do zajęcia jak najwyższego miejsca w turnieju. AP JASŁO pomimo małej liczby zawodników dała z siebie wszystko i  wywalczyła 3 miejsce w Lidze Europy.  Z wyniku oraz gry  jesteśmy bardzo dumni. Ligę Europy wygrała drużyna FABLOKu CHRZANÓW. W Lidze Mistrzów bezkonkurencyjni byli młodzi zawodnicy Zagłębia Lubin, którzy wyprzedzili Cracovię Kraków i Młodą GieKSę z Katowic.

Mecze rozegrane w sobotę

ZAGŁĘBIE LUBIN 10:0 AP JASŁO

BENIAMINEK KROSNO I 5:1 AP JASŁO ( Barzyk )

AP SANOK 5:1 AP JASŁO ( Nowak )

MKF ZEMPLIN MICHALOVCE 5:1 AP JASŁO ( Hendzel )

AP JASŁO 5:0 GLINIK GORLICE ( Sendra, Hendzel 2, Goleń, Sieńkowski)

AP JASŁO 0:0 TARNOVIA TARNÓW

Mecze rozegrane w niedzielę

AP JASŁO 3:1 ORZEŁKI BRZOZÓW ( Sieńkowski 3 )

AP JASŁO 4:1 GLINIK GORLICE ( Goleń, Sieńkowski 2, Hendzel)

AP JASŁO 3:3 GKS KATOWICE ( Goleń, Sieńkowski 2 )

FABLOK CHRZANÓW 3:0 AP JASŁO

AP SANOK 1:0 AP JASŁO

Skład drużyny AP JASŁO: Barzyk Oskar, Dziadosz Michał , Goleń Jakub, Sieńkowski Michał, Sendra Igor, Hendzel Wiktor, Dąbrowski Szymon, Wiatr Hubert, Nowak Alan,

Trener Robert Podkulski, Kierownik drużyny Małgorzata Hendzel.

Leave a Reply