apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

III Miejsce rocznika 2005 w Mielcu

IMG_1322[1]3

23.03.2014r. drużyna Akademii Piłkarskiej Jasło rocznik 2005 zajęła 3 miejsce w Halowym Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mielcu. W turnieju zagrało 6 drużyn, systemem każdy z każdym.
W pierwszym meczu zagraliśmy z drużyną Igloopolu Dębica. Mecz rozpoczął się dla znakomicie i po bramce Kacpra Wojtunika prowadzimy 1:0. Gdy  drugą bramkę strzela Wojtek Kotulak wydawało się , że mecz mamy wygrany. Końcówka spotkania była emocjonująca w której Igloopol strzela  2 bramki. Mecz kończy się wynikiem 2:2.
W drugim meczu AP Jasło zmierza się z organizatorem turnieju Stal I Mielec . Nie najlepsza gra naszego zespołu przekłada się na wynik meczu , 0:2 wygrywa Stal. W kolejnym meczu gramy z  Koroną I Kielce. Mecz bardzo wyrównany, w którym każda z drużyn miała swoje sytuacje bramkowe. Po szybkiej akcji naszych zawodników Cyprian Rutko strzela zwycięskiego gola. Bardzo dobrze bronił w tym meczu nasz bramkarz Michał Szpak. Po przerwie obiadowej gramy kolejny mecz z Stalą II Mielec. Pierwszą bramkę tego spotkania, po wspaniałym akcji i ograniu kilku zawodników strzela Przemysław Leśniak. Drugą bramkę strzela Cyprian Rutko,  a w końcówce meczu wynik na 3:0 ustala Wojtek Kotulak.
W ostatni meczu przegrywamy 0:2 z Koroną II Kielce. W tym meczu gramy słabo, a błędy w obronie i mała skuteczności w ataku nie pozwoliły na osiągnięcie korzystnego wyniku.
Podsumowując, drużyna AP Jasło gromadzi na swoim koncie 7 punktów i zajmuje 3 miejsce w turnieju . Zajęcie tego miejsca nie było wcale takie łatwe, ponieważ przeciwnicy byli mocni, a każde spotkanie trwało po 20 minut. Był to spory wysiłek dla chłopców i dla trenera.
Ze względów zdrowotnych trener Paweł Setlak nie mógł dziś pojechać z chłopcami do Mielca, zastąpił go  Damian Kardaś. Serdeczne podziękowania dla niego 🙂
Organizatorzy oprócz pamiątkowych medali, pucharów i dyplomów, przyznali nagrody indywidualne w różnych kategoriach.
Najlepszym bramkarzem turnieju został Michał Szpak z AP Jasło.
Wyróżnienia również przyznano dla każdego zawodnika z danej drużyny.
Najlepszym zawodnikiem AP Jasło tego turniej został Wojtek Kotulak.
Podziękowania dla rodziców za doping i transport na turniej.
Skład  AP Jasło: Michał Szpak, Kacper Wojtunik, Igor Libuszowski, Jakub Setlak, Cyprian Rutko, Przemek Leśniak, Kacper Korczykowski, Michał Dziadosz, Dominik Bartuś, Wojtek Kotulak.

AP Jasło rocznik 2005 III miejsce w turnieju dedykuje swojemu trenerowi Pawłowi Setlakowi,  życząc mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Klasyfikacja turnieju:
1. Stal I Mielec
2. Igloopol Dębica
3. AP Jasło
4. Korona I Kielce
5. Korona II Kielce
6. Stal II Mielec 

Leave a Reply