apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

III miejsce rocznika 2004 na turnieju w Besku

1

Drużyna Akademii Piłkarskiej Jasło zajęła 3 miejsce w kolejnej edycji Piłkarskiej Zimy z OZPN Krosno, która odbyła  się w Besku. Zwyciężyła jedna z najlepszych drużyn w kraju w tym roczniku Beniaminek Krosno. W pierwszym meczu wygrywamy 3:0 z Ekoballem Sanok po bramkach M. Niedziałkowskiego, M. Zabadały i W. Kotulaka. Mecz z dużą przewagą, po raz kolejny brak skuteczności nie pozwolił na uzyskanie lepszego rezultatu. W drugim spotkaniu wygrywamy 2:0 z drużyną Aktiv Pro Rymanów. Był to chyba nasz najsłabszy mecz. Dużo niecelnych podań, proste straty piłki, Malo sytuacji bramkowych. Bramki w tym meczu strzelili Sz. Tusiński pięknym uderzeniem w okienko bramki rywali, oraz M. Samborski. W kolejnym meczu zagraliśmy z bardzo dobrze grającym zespołem gospodarzy Przełom I Besko. Wiedzieliśmy przed meczem że tylko wygrana pozwoli na zajęcie pierwszego miejsca w grupie i nie trafienie w półfinale na faworyta Beniaminka Krosno. Niestety w 2 minucie tracimy bramkę po błędzie w obronie. W 4 M. Zabadała naprawia swój błąd i wyrównuje stan meczu. Niestety w 6 minucie M. Niedziałkowski za faul dostaje 2 minuty kary a my tracimy bramkę grając w osłabieniu. Nie poddajemy się i w 9 minucie M. Niedziałkowski wyrównuje stan meczu na 2:2. Na więcej brakło czasu i umiejętności. W ostatnim spotkaniu grupowym wygrywamy 3:0 z Tempem Nienaszów po bramkach M. Samborskiego, M. Niedziałkowskiego oraz W. Wanata. W półfinale gramy z Beniaminkiem Krosno. W pierwszych 2 minutach mamy inicjatywę i brakło niedużo do strzelenia bramki. Później przeciwnicy grają coraz lepiej i w 4 minucie strzelają pierwszą bramkę. Od tego momentu Beniaminek gra super mecz. W 7 minucie tracimy drugą bramkę a w ostatniej sekundzie meczu trzecią. Przegrywamy 0:3, ale wstydzić się nie musimy, szczególnie, że Beniaminek zagrał z nami najlepszy mecz w tym turnieju. W meczu o 3 miejsce zagraliśmy z MOSiR Dukla. To był chyba nasz najlepszy mecz. Od początku do końca atakujemy bramkę przeciwników stwarzając sytuacje bramkowe. Ale na przeszkodzie staje doskonale broniący bramkarz, albo trafiamy w słupki bramki rywali, Wygrywamy ten mecz 1:0 po bramce M. Samborskiego i zajmujemy 3 miejsce w turnieju. W finale Beniaminek wygrywa 2:0 z Przełomem I Besko.

Skład drużyny: Sokołowski Michał, Tusiński Szymon, Zabadała Mikołaj, Niedziałkowski Mateusz, Filipak Przemysław, Więcek Adrian, Ratuszniak Sebastian, Samborski Maciej, Kotulak Wojciech, Armata Damian, Wanat Wiktor, trener Janusz Sokołowski.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia chorym zawodnikom, którzy nie pojechali na ten turniej Wiktorowi Poterze oraz Adrianowi Lewandowskiemu.

Dziękujemy również rodzicom za zapewnienie transportu na ten turniej.

Był to nasz ostatni halowy turniej w sezonie zimowym. Więcej zdjęć w galerii i na Facebooku.

Końcowa tabela turnieju:

1. Beniaminek Krosno

2. Przełom I Besko

3.   AP Jasło

4. MOSiR Dukla

5. UKS 6 Jasło

6.   Tempo Nienaszów

7.   Aktiv Pro Rymanów

8. MOSiR Brzozów

9.   Ekoball Sanok

10.  Przełom II Besko (rocznik 2003 – gościnnie)

Leave a Reply