apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

I miejsce rocznika 2009 w „IV Wielkanocnej Zabawie Piłkarskiej z Akademią Sandecja”

13.03.2016 roku okazał się bardzo szczęśliwym dniem dla grupy trenera Miłosza Biernackiego. Nasza drużyna  zajęła 1 miejsce w „IV Wielkanocnej Zabawie Piłkarskiej z Akademią Sandecja” w Nowym Sączu. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, które zagrały systemem każdy z każdym po 12 minut. Akademia Piłkarska Jasło wystąpiła dzisiaj pod wodzą trenera Dariusza Bernackiego, z którym spędzili miło niedzielę. Wygraliśmy 5 meczy, 1 zremisowaliśmy i ponieśliśmy jedną porażkę. Poziom turnieju był bardzo wyrównany, dlatego emocji nie zabrakło.

Poniżej relacja kierownika drużyny Pani Beaty Kotulak.

Po każdym meczu drużyny przechodziły na drugą połowę sali, gdzie zdobywały dodatkowe punkty w poszczególnych konkurencjach. Z każdej drużyny 3 zawodników wykonywało poszczególne zadania. I tak pierwszą konkurencją było – „Mistrz krótkich podań” – jest to obijanie ławki piłką z odległości 4 m przez 30 sekund, jak najwięcej razy bez przekraczania wyznaczonej linii. Drugie ćwiczenie to „Mistrz jedenastek” w którym każdy zawodnik ma po trzy strzały w okienko bramki z 9 m, bramka jest podzielona na strefy z odpowiednią ilością punktów. Trzecim zadaniem była konkurencja „Mistrz żonglerki” w której zawodnicy podbijali piłkę nogami w ciągu 30 sekund w wyznaczonym kwadracie.

Zawodnicy dobrze sobie radzili, najlepszymi z drużyny byli:

-„Mistrz krótkich podań” – Karolinka 11 kontaktów z ławką,

– „Mistrz jedenastek”- Wiktor 24 punkty,

– „Mistrz żonglerki” Szymon 37 podbić piłką.

W czasie przerw między meczami organizator zapewnił atrakcje dla dzieci – Pokaz robotów z klocków Lego, którymi każdy mógł posterować i dowiedzieć się o nich wielu ciekawych rzeczy. Jak również loterię – dla każdego los, za który dzieciaki otrzymywały małe upominki.

Akademii Sandecji Nowy Sącz dziękujemy za zaproszenie, miłe przyjęcie i moc atrakcji.

Wyniki dzisiejszych spotkań:

1.AP Jasło – Akademia Kolejarz Stróże 2:0  (W.Buba, Sz.Kotulak )

2.AP Jasło – Glinik Gorlice  1:0  (Sz.Kotulak )

3.AP Jasło – Akademia Sandecja I   2:1  (W.Buba, K.Rak )

4.AP Jasło – AP Goal Nowy Sącz   0:2

5.AP Jasło – Akademia Sandecja II  3:1  (W.Buba 2, Sz.Kotulak )

6.AP Jasło – AP Limanovia    6:6  ( Sz.Kotulak 2, K.Rak, W.Buba, I.Hendzel, O.Ziaja )

7.AP Jasło – Dunajec Nowy Sącz  3:0  (Sz.Kotulak 2, W.Buba )

Organizatorzy oprócz pamiątkowych medali i pucharów dla każdej drużyny, ufundowali nagrody indywidualne najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika.

Miło nam poinformować, iż najlepszą zawodniczką i jedyną dziewczynką na turnieju została młoda piłkarka z AP Jasło Karolinka Rak która otrzymała dyplom, statuetkę oraz plecak.

Gratulujemy!

Wszystkim zawodnikom gratulujemy dobrego występu na turnieju i życzymy wytrwałości w doskonaleniu swoich piłkarskich umiejętności.

Rodzicom dziękujemy za transport, opiekę i miłą atmosferę 🙂

Tabela końcowa:

1.AP Jasło

2.AP Goal  Nowy Sącz

3.Dunajec Nowy Sącz

4.Glinik Gorlice

5.AP Limanova

6.Akademia Sandecja II

7.Akademia Sandecja I

8.Akademia Kolejarz Stróże

Skład AP Jasło: Igor Hendzel, Maciej Włudzik, Karolinka Rak, Wiktor Buba, Jakub Nachmann, Oliwier Ziaja, Jakub Piskosz, Gabriel Mazur, Maksymilian Polak, Aleksander Kosiba, Filip Konieczny, Hubert Biernacki, Szymon Kotulak. Trener: Dariusz Bernacki.

Leave a Reply