apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

I miejsce rocznika 2003 Akademii Piłkarskiej Jasło.

Drużyna rocznika 2003 Akademii Piłkarskiej Jasło wygrywa turniej o Puchar Burmistrza Miasta Jasła.

Poniżej relacja z turnieju przesłana przez kierownika drużyny Panią Beatę Wanat.

Dnia 12 grudnia 2015 roku na hali Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbył się turniej o Puchar Burmistrza Miasta Jasła. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. Mecze rozgrywane były po 15 minut, systemem każdy z każdym, następnie zostały rozegrane ćwierćfinały, półfinały i mecze finałowe.

AP I Jasło w pierwszym meczu uległo 0-1 Galicji Nowy Sącz. Pomimo kilku doskonałych sytuacji podbramkowych nie udało się nam strzelić w tym meczu bramki. Następnie zdemolowało AP Sanok wynikiem 8-0. W ostatnim spotkaniu zagraliśmy z drużyną MFK Stara Lubovnia ze Słowacji. Mecz rozegrany został na dobrym poziomie, ale żadnej z ekip nie udało się strzelić bramki przeciwnikowi i zakończył się wynikiem 0-0. AP II Jasło na początku zakończyło mecz wynikiem 0-2 w derbowym pojedynku z UKS 6 Jasło. Następnie wywalczyło zwycięstwo z Dunajcem Nowy Sącz 3-0 i w ostatnim meczu grupowym uległo Aktiv-Pro Rymanów 3-1. Do fazy pucharowej przystąpiliśmy z 3 pozycji w swoich grupach.

W ćwierćfinale zespół AP I Jasło pokonuje Aktiv-Pro Rymanów 2-0, drugi zespół ulega Galicji Nowy Sącz 2-0. W kolejnej fazie AP II pechowo ulega AP Sanok i w meczach finałowych będzie walczyć o 7 miejsce w turnieju. Natomiast AP I trafia na drużynę Dunajec Nowy Sącz, który nie spodziewanie pokonał w ¼ finału Słowaków 2-0. Nasi przeciwnicy nastawili się mocno defensywnie do meczu, liczyli na kontrę lub dotrwanie do rzutów karnych. Plan taktyczny runął już w 2 minucie. Po chwili było już 2-0. Nasza drużyna nieco się „podpaliła” i na 3 min do końca meczu tracimy bramkę. Wkradła się nieco nerwowa sytuacja. Dunajec postawił już wszystko na jedną kartę i rzucił się do ataków. Równo z końcową syreną strzelamy na 3-1 i już nie ma wątpliwości kto zagra w finale. W drugim meczu półfinałowym UKS 6 Jasło uległa Galicji Nowy Sącz 0-2. Akademia Piłkarska II Jasło wygrała mecz o 7 miejsce z Rymanowem 1-0.

Mecz finałowy od samego początku mieliśmy pod kontrolą, jednak nie potrafiliśmy udokumentować tego bramką. Trzy sytuacje 100% nie potrafiliśmy zamienić na gola. Udało się dopiero na 4 minuty przed końcem emocjonującego meczu finałowego. Dawid Nachman efektownym uderzeniem, daje nam prowadzenie, euforia. Zbyt duża pewność siebie i chęć zdobycia kolejnego gola nas zgubiła. Na 15 sekund przed końcowym gwizdkiem Galicja wyrównała. Mecz finałowy zakończył się wynikiem 1:1. Konkurs rzutów karnych był na miarę finału MŚ. Kosztował obie drużyny dużo stresu i nerwów. Trzy kolejki nie dały rozstrzygnięcia i wyłonienia zwycięscy. Dwie dodatkowe kolejki również. Dopiero w serii po naszym strzelonym karnym, Igor Wanat w genialny sposób wybija nogą silny strzał po ziemi zawodnika z Nowego Sącza. Cała drużyna AP rzuciła się na naszego bramkarza. Radość nie miała końca.

Oprócz klasyfikacji końcowej Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Jasła wybrano 3 najskuteczniejszych strzelców, 3 najlepszych bramkarzy oraz 3 najlepszych zawodników turnieju.

Klasyfikacja na Najlepszego Strzelca Turnieju:

I miejsce Dawid Baran (Galicja Nowy Sącz)

II miejsce Damian Wąsowski (AP Jasło)

III miejsce Wiktor Majewski (UKS 6 Jasło)

Klasyfikacja na Najlepszego Bramkarza:

I miejsce Adrian Stodolak (AP Sanok).

II miejsce Kacper Hebda (Dunajec Nowy Sącz)

III miejsce Igor Wanat (AP Jasło)

Klasyfikacja na Najlepszego Zawodnika Turnieju:

I miejsce Karol Rzońca (AP Jasło)

II miejsce Damian Simon (MFK Stara Lubovna)

III miejsce Adrian Zięba (AP Sanok)

Nagrody dla wszystkich drużyn biorących udział w turnieju oraz statuetki za wyróżnienia indywidualne wręczyła zastępca Burmistrza Miasta Jasła Pani Elwira Musiałowicz-Czech. Zespoły pożegnał i oficjalnie zakończył turniej Prezes Jasielskiego Stowarzyszenia Sportowego Pan Damian Kardaś.

Dziękujemy również rodzicom rocznika 2003 za pomoc w organizacji turnieju.

Klasyfikacja Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Jasła:

1. Akademia Piłkarska I Jasło
2. Galicja Nowy Sącz
3. Dunajec Nowy Sącz
4. UKS 6 Jasło
5. MFK Stara Lubovna
6. Akademia Piłkarska Sanok
7. Akademia Piłkarska II Jasło
8. Aktiv-Pro Rymanów

Skład i strzelcy bramek:
AP I Jasło:
Igor Wanat – Karol Rzońca (1), Piotr Jasiński, Damian Wąsowski (5), Jerzy Michowicz (2), Dawid Rzońca, Jakub Bugała (5), Dawid Nachman (1), trener: Jarosław Muzyka.

AP II Jasło:
Maks Wróbel – Michał Bożek, Mateusz Żebracki, Kacper Bigus (3), Eryk Setlak (1), Wiktor Wanat, Piotr Przewoźnik (1), trener: Jarosław Muzyka.

Leave a Reply