apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

GUARDI CUP 2019

W niedzielę 20.01.2019 roku na Hali przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle rozgrany został Turniej Halowy w piłce nożnej chłopców „GUARDI CUP 2019”. Można powiedzieć, że był to powrót do tradycji bo po dłuższej przerwie (prawie półtorarocznej) wspólnie z firmą Guardi OBA zorganizowaliśmy wspaniałe zawody, które były bardzo emocjonujące i trzymały w napięciu do samego końca. W rywalizacji wzięli udział chłopcy z rocznika 2009 i młodsi, w sumie na starcie stanęło 8 zespołów z województwa podkarpackiego i małopolskiego, które rywalizowały systemem każdy z każdym. Drużyna gospodarzy AP 2009 Jasło, tym razem zajęła dopiero V miejsce, głównie spowodowane było to bardzo nierówną grą naszych chłopców w poszczególnych spotkaniach. Nasz zespół z jednej strony potrafił pokonać trzecią drużynę turnieju Tarnovię Tarnów, by następnie zremisować tylko ze Stalą Rzeszów, która uplasowała się dopiero na siódmym miejscu. Bilans w tym turnieju AP 2009 to trzy wygarne, jeden remis i trzy porażki, natomiast bilans bramkowy to 6 bramek strzelonych przy tylko 5 straconych. Cieszy napewno postawa w defensywie, szczególnie bardzo dobrze w tym turnieju spisał się w bramce Mikołaj Okarma, który w kilku spotkaniach miał sporo do pracy jednak bronił bardzo skutecznie. Martwi natomiast kolejny raz skuteczność naszego zespołu pod bramką przeciwnika i problem z kreowaniem sobie sytuacji strzeleckich. Zwycięzcą turnieju została drużyna Sandecji Nowy Sącz, która dzieki lepszej rożnicy bramek w końcowym rozrachunku wyprzedziła UKS Szóstkę Jasło. Oprócz klasyfikacji drużynowej organizatorzy prowadzili w trzech kategoriach klasyfikację indywidualną. W kategorii na najlepszego bramkarza najlepszy okazał się Mikołaj Okarma (AP Jasło), II miejsce zajął Łukasz Nowak (Sandecja Nowy Sącz), III miejsce dla Tymoteusza Proczek (Stal Rzeszów). Wśród strzelców zwyciężył Bartosz Stawarz (Tarnovia Tarnów), II miejsce przypadło w udziale Stefanowi Majczak (Sandecja Nowy Sącz), III miejsce natomiast dla Filipa Opałka (UKS Szóstka Jasło). Wreszcie w najbardziej prestiżowej klasyfikacji na najlepszego zawodnika zwycięzcą został Ksawery Majewski (UKS Szóstka Jasło), II miejsce organizatorzy przyznali Kacprowi Krauz (Bardomed Krosno), III miejsce dla Igora Pietruszka (MOSiR Dukla).

Skład AP 2009 Jasło: Mikołaj Okarma – Mikołaj Grodzicki, Karol Zabadała (1 bramka), Kacper Magnowski (2 bramki), Maciej Stefanik (2 bramki), Igor Mastej, Wiktor Czajka, Wiktor Andreasik, Cezary Zięba (1 bramka). Trener: Damian Kardaś, Kierownik drużyny: Maciej Zabadała.

Klasyfikacja końcowa GUARDI CUP:

  1. Sandecja Nowy Sącz
  2. UKS Szóstka Jasło
  3. Tarnovia Tarnów
  4. MOSiR Dukla
  5. AP 2009 Jasło
  6. Bardomed Krosno
  7. Stal Rzeszów
  8. Salos Rzeszów

Dziękujemy rodzicom naszych chłopców za pomoc w zorganizowaniu turnieju, szczególnie za przygotowanie pysznego poczęstunku dla wszystkich uczestników zawodów!!!

Leave a Reply