AP 2003 JASŁO & UKS 6 JASŁO

AP 2003 Jasło 1 - 0 UKS 6 Jasło
07 maj 2016 - 13:00Stadion MOSiR w Jaśle

AP 2003 Jasło 1 (0):(0) 0 UKS 6 Jasło

Bramka: Karol Rzońca 48`

Skład AP 2003 Jasło: Wróbel, Rzońca D, Jasiński, Żebracki, Bożek, Wąsowski, Rzońca K, Bigus, Michowicz, na zmiany: Wanat, Przewoźnik, Setlak, Nachman, trener Jarosław Muzyka, kierownik drużyny Beata Wanat.

W VIII kolejce Podkarpackiej Lidze Młodzika Starszego doszło do derbów Jasła. Akademia Piłkarska na boisku MOSiRu podejmowała UKS Szóstkę.  Poniżej relacja z meczu kierownika drużyny Panią Beatę Wanat.

W pierwszym meczu rozegranym w marcu był wynik bezbramkowy. Od początku meczu gra toczyła się głownie środku pola, jak na derby przystało, było dużo walki, a drużyny bardziej skupiły się na tym, aby gola nie stracić. Goście zagrażali jedynie po stałych fragmentach gry, natomiast AP stworzyła dwie sytuację, indywidualna akcja Karola Rzońcy i w ostatniej chwili obrońca blokuje strzał oraz dobra okazja Jurka Michowicza, po którego po strzale piłka minimalnie mija bramkę rywali. Pierwsze 15 minut drugiej połowy dla Szóstki, lecz bez klarownych sytuacji. Gdy zanosiło się na powtórkę z pierwszego meczu ligowego, sygnał do ataku dał Karol Rzońca, który wymanewrował obrońców, jednak bramkarz UKS świetnie wybronił. W 48 minucie akcja prawą stroną boiska. Dawid Rzońca podaję do Michowicza, ten wrzuca piłkę w pole karne, a Karol Rzońca nie daję szans bramkarzowi, rozpaczliwa interwencja obrońcy nic nie dała. 1-0!!!! W ostatnich 10 minutach nasi obrońcy musieli wykazać się czujnością, ponieważ goście chcieli doprowadzić jak najszybciej do remisu, dla nas była okazja do kontr. I właśnie wtedy mogliśmy strzelić kolejne bramki, jednak dwie dogodne sytuacje zostały zmarnowane przez Jurka Michowicza, i Kacpra Bigusa.

Brawa dla całej drużyny, cieszy również powrót po długiej chorobie Dawida Nachmana.