apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

FESTIWAL SPORTU 2017

Piątym uczestnikiem XIII Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców, który zagra w Jaśle jest zespół TARNOVIA TARNÓW . 

Trzon drużyny Tarnovii rocznik 2006 tworzą: Ola Mik, Radek Surman, Maks Słota. Kuba Kukuś, Fabian Poręba, Kuba Złotnicki, Michał Lada, Kacper Marszalik, Wojtek Witkowski, Łukasz Musiał, Piotr Rojek, Mateusz Fitt, Konrad Borawski, Konrad Madej i Konrad Kajmowicz, Hubert Jasiak, Jakub Olszówka.

Wspólnie trenują od kilku lat. Najpierw pod opieką Krzysztofa Świerzba i Mateusza Rzońcy, w chwili obecnej trenerem zespołu jest Jacek Ćwik – koordynator grup dziecięcych i młodzieżowych na Tarnovii.

Drużyna na szczeblu lokalnym i regionalnym wygrała kilkanaście turniejów. Największy sukcesy to wygrane w turniejach im. Antoniego Barwińskiego oraz 4 miejsce w finałach ogólnopolskich w Wałbrzychu turnieju Deichmann 2015. Kilku zawodników tej drużyny grało także w rocznikiem starszym (2005) w rozgrywkach „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” – największego turnieju dla dzieci i młodzieży w Europie, wygrywając na szczeblu wojewódzkim i zajmując 6 (2015 r.) i 9 miejsce (2017 r) w finałach ogólnopolskich w Warszawie.

Na osobiste zaproszenie Organizatorów drużyna wzięła udział w maju br. w prestiżowym międzynarodowym turnieju piłkarskim Trofeo Internazionale „Bardolinodla dzieci urodzonych w 2006 r i młodszych. W rywalizacji wzięły udział 32 drużyny z 8 krajów. Turniej miał doborową obsadę, grali w nim chłopcy (i dziewczynki) ze szkółek piłkarskich m.in. takich klubów jak: Bayern Monachium, Juventus Turyn, Atalanta Bergamo (tegoroczny triumfator), Inter Mediolan, Chievo Verona,  Lugano czy Innsbruck Wacker. W turnieju Tarnovia zremisowała m.in. z Bayernem Monachium 0:0, z którym wyszła z grupy w I fazie turnieju, meldując się w Lidze Mistrzów, jako jedyny obok węgierskiego Szegedu zespół z Europy Środkowo-wschodniej. Obecnie drużyna uczestniczy w kolejnej edycji turnieju Deichmanna, walcząc o kwalifikacje do finałów ogólnopolskich.

Na pewno będzie to jeden z kandydatów do wygrania turnieju w Jaśle.

Leave a Reply