apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

EMOCJONUJĄCY MECZ MŁODZIKÓW STARSZYCH AP I BENIAMINKA

AP 2004 Jasło – UKS Beniaminek Krosno 2:2 (2:1)
Bramki dla AP 2004 zdobyli: Mikołaj Zabadała, Przemysław Filipak
Skład AP 2004 Jasło: Wiktor Wanat, Dawid Domasławski, Szymon Tusiński, Adrian Więcek, Mateusz Budziak, Wiktor Potera, Mikołaj Zabadała, Paweł Berkowicz, Przemysław Filipak oraz Michał Sokołowski, Patryk Jurkowski, Kacper Cyrulik, Jakub Sieńkowski, Wojciech Bal, Sebastian Ratuszniak, Marcel Płocica, Jakub Wojnar. Trener: Julian Jachym, Kierownik drużyny: Sebastian Filipak

W zaległej kolejce Ligi Podkarpackiej Młodzika Starszego nasza drużyna podejmowała na własnym boisku zespół Beniaminka Krosno. Już w pierwszej minucie mogliśmy objąć prowadzenie w tym meczu, Wiktor Potera w środku pola odebrał piłkę rywalowi i po samotnym rajdzie w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafia w słupek, a dobitkę Pawła Berkowicza blokuje obrońca Beniaminka. W dalszej części spotkania to rywale dyktują warunki gry, nie wykorzystując wielu dogodnych sytuacji do zdobycia gola. W 15 min po mocnym uderzeniu z dystansu zawodnika z Krosna i błędzie naszego bramkarza goście obejmują prowadzenie. Po straconej bramce szybko wzięliśmy się za odrabianie strat. W 21 min po precyzyjnym strzale pod poprzeczkę z rzutu wolnego do remisu doprowadza Mikołaj Zabadała. Jeszcze przed przerwą wychodzimy na prowadzenie, błąd obrońcy Beniaminka wykorzystuje Przemek Filipak, w sytuacji sam na sam nie myli się i umieszcza piłkę w siatce rywali. W drugiej części meczu to rywal jest zdecydowanie częściej przy piłce i stara się doprowadzić do remisu. My dzielnie się bronimy, lecz na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry nasz bramkarz kapituluje po przepięknym strzale z dystansu zawodnika gości. Do końca meczu wynik nie ulega już zmianie. Można czuć lekki niedosyt, bo wygrana była bardzo blisko, lecz trzeba przyznać drużynie z Krosna że to ona prowadziła grę i stworzyła sobie więcej sytuacji do zdobycia gola. Gra się tak jak pozwala na to przeciwnik. Beniaminek zwłaszcza w II połowie nie pozwolił nam na wiele, tym bardziej zdobyty punkt bardzo nas cieszy.

Już w sobotę gramy kolejny mecz Ligi Podkarpackiej. Do Jasła przyjeżdża drużyna Orzełka Brzozów. Początek meczu o godzinie 11:00!!!

Leave a Reply