apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

Dobry występ na turnieju ,,API CUP”rocznika 2005

W dniach 1-3 kwietnia 2016r. chłopcy z rocznika 2005 zagrali w turnieju API CUP. Nasza drużyna rozegrała 11 meczy z których 4 wygrała, 2 zremisowała i doznała 5 porażek. W końcowej klasyfikacji nasza drużyna zajęła 10 miejsce. Poniżej relacja z turnieju kierownika drużyny Pana Leszka Setlaka.
W pierwszym dniu grając w strugach deszczu rozegraliśmy 4 mecze: AP Jasło : AS Kiełczów 1-2 (Michał Sieńkowski), AP Jasło : Legion Warszawa 2-2 (Wojtek Kotulak x2), AP Jasło : Gwarek Ornotowice 2-0(Wojtek Kotulak,Kuba Goleń), AP Jasło : AP Podhale 1-0(Wojtek Kotulak). W pierwszym meczu gramy dobrze prowadzimy grę strzelamy bramkę stwarzamy kolejne sytuacje rywale jednak kontrują i strzelają 2 bramki. Zabrakło trochę koncentracji i trochę szczęścia.Drugi mecz zaczynamy fatalnie tracąc 2 bramki w pierwszych 60 sekundach meczu. Potem chłopcy biorą się do gry i odrabiają straty przez cały mecz dominując nad przeciwnikiem, brakuje jednak skuteczności i tylko remis. Trzeci mecz poprawny w naszym wykonaniu ale nadal razimy nieskutecznością.W końcu ostatni w tym dniu mecz numer 4 po walce wygrywamy zasłużenie kończąc pierwszy dzień zmagań. W drugim dniu nasza drużyna zagrała z: AP Jasło : SMS Łódż 0:6, AP Jasło : Dunajec Nowy Sącz 2-5 (Michał Sieńkowski, Wiktor Kotulak), AP Jasło : AP 21 Kraków 1-5 (Wojtek Kotulak), AP Jasło : AP Orzeł Ząbkowice Śląskie 0-3, AP Jasło : Dunajec Ostrowsko 2-0 (Michał Sieńkowski, Wojtek Kotulak). Był to bardzo nieudany dzień naszej drużyny chłopcy zagrali ospale bez walki, na stojąco nie da się podjąć rywalizacji z takimi zespołami jak SMS czy AP 21. Niestety zawodnicy muszą się nauczyć że nocne rozrabianie procentuje słabymi wynikami na drugi dzień. W trzecim dniu gramy kolejno z: AP Jasło : Śląsk Wrocław 1-0 (Wojtek Kotulak), AP Jasło : FK Poprad Słowacja 1-1 (Wojtek Kotulak). W tym dniu gramy dobre mecze wygrywając po walce z dobrą drużyną ze Śląska i pechowo remisując ze Słowakami po niesłusznie nieuznanej nam bramce przez sędziego.Ostatecznie zajmujemy 10 miejsce na 16 drużyn i gdyby nie przespany drugi dzień mogło być zdecydowanie lepiej.Cieszy to że potrafimy zagrać dobre mecze z silnymi zespołami z Warszawy czy Śląska, co na pewno zaprocentuje na przyszłość.
Skład AP 2005 Jasło: Dominik Bartuś,Konrad Hendzel,Wiktor Kotulak,Dawid Czajka,Przemek Leśniak,Wojtek Kotulak, Kuba Goleń,Michał Sieńkowski,Kacper Kluz,Kacper Wojtunik,Kuba Setlak, SzymonAntas,Konrad Dzik, Wiktor Augustyn, trener Damian Kardaś,kierownik drużyny Leszek Setlak.W wolnym czasie chłopcy mieli możliwość spaceru po Zakopanym kupieniu pamiątek a po turnieju popływali na basenach termalnych. Dziękujemy za pomoc w transporcie,opiece i doping państwu Czajka i pani Beacie Kotulak oraz Szymusiowi.

Leave a Reply