apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

AP 2008 JASŁO wygrywa XIX turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

AP 2008 JASŁO wygrywa XIX turniej piłki nożnej o Puchar ? Prezesa Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Janusza Przetacznika. Wiktor Buba (rocznik 2009) najlepszym zawodnikiem turnieju.
Już po pierwszych meczach zawodów  można było stwierdzić, że o wygraną powalczą dwie drużyny (Glinik Gorlice i AP Jasło). W pierwszym spotkaniu drużyna trenera Janusza Sokołowskiego wygrała 4:1 z UKS 6 Jasło. Dobry mecz z naszą przewagą i z przyzwoitą skutecznością. W drugim spotkaniu wygrywamy 1:0 z Team Przecław. Mecz z dużą przewagą naszej drużyny, lecz tym razem skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. W kolejnej rundzie turnieju wygrywamy zasłużenie 2:0 z dobrze grającą drużyną Ekoballu Sanok. W 4. spotkaniu po bardzo dobrej grze wygrywamy 1:0 z MŠK TESLA Stropkov. W tym meczu rewelacyjnie bronił bramkarz Stropkova, który kilkakrotnie świetnymi interwencjami uratował swoją drużynę. Przy tym miał też szczęście, 2 słupki i poprzeczkę. W 5. kolejce przegrywamy 0:1 z Glinikiem Gorlice. Mecz wyrównany, w którym, pomimo lekkiej przewagi w polu, nie udaje się nam strzelić bramki. Zespół z Gorlic na minutę przed końcem wyprowadził dobrą kontrę i strzelił zwycięską bramkę. W kolejnym spotkaniu wygrywamy 4:0 z AP Sanok. Mecz do jednej bramki w którym znowu zaczęliśmy wykorzystywać stworzone sytuacje. W ostatnim meczu gramy z AP 2009 Jasło (zespół ten zastąpił AP Piłkarskie Nadzieje Mielec, który wycofał się w ostatniej chwili). Chłopcy z rocznika 2009 walczyli bardzo dzielnie, ale starsi koledzy wygrali 3:0. Kiedy wszystkim wydawało się, że turniej wygra Glinik (wcześniej jeden remis 0:0 z Ekoballem Sanok) niespodziankę sprawiła drużyna TEAM-u Przecław, którzy po pasjonującym meczu zremisowali 1:1 Gorlicami. Po meczu radość naszych zawodników i gorące podziękowania dla kolegów z Przecławia. Ten remis daje nam wygraną w turnieju. Nasza druga drużyna zajęła ostatecznie 8 miejsce, ale swojej gry nie musi się wstydzić. Wygrana z Ekoballem Sanok, czy remis z MŠK TESLA Stropkov to spory sukces młodszych chłopców. Sponsor turnieju wybrał również po 3 najlepszych strzelców, bramkarzy oraz zawodników turnieju.
 
Najlepszy zawodnik turnieju:
1. Wiktor Buba – AP 2008 Jasło
2. Igor Cionek – Glinik Gorlice
3. Jan Nędza – AP Sanok
 
Najlepszy bramkarz:
1. Timotej Dunkaj – MŠK TESLA Stropkov
2. Patryk Stachurski – UKS 6 Jasło
3. Ignacy Stochnal – TEAM Przecław
 
Najlepsi Strzelcy:
1. Ksawery Kmak – Glinik Gorlice
2. Mateusz Setlak – AP 2008 Jasło
3. Bartosz Zioło – Ekoball Sanok
 
Serdeczne podziękowania dla Pana Janusza Przetacznika za ufundowanie pamiątkowych koszulek, oraz pięknych pucharów i statuetek. Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu turnieju oraz za pyszny poczęstunek. Wszystkim drużynom i trenerom za udział w turnieju.

Leave a Reply