apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

AP 2005 ZAJMUJE VII MIEJSCE NA TURNIEJU RESOVIA WINTER CUP

W sobotę 10 grudnia drużyna młodzików młodszych rocznik 2005 wzięła udział w zawodach „Resovia Winter Cup”. W turnieju uczestniczyło 11 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Pierwszym rywalem naszych zawodników był Górnik Zabrze, spotkanie z rówieśnikami ze Śląska bardzo wyrównane z małą liczbą okazji bramkowych, jednak błąd naszego bramkarza przy wyprowadzeniu piłki i w efekcie przegrywamy różnicą jednej bramki. O kolejnym spotkaniu musimy jak najszybciej zapomnieć bo najzwyczajniej przeszliśmy obok meczu, który przegrywamy 0:4 z Orzełkami Przeworsk, popełniając katastrofalne błędy w obronie i w dodatku nie wykorzystujemy kilku dogodnych sytuacji bramkowych. Naszym trzecim rywalem grupowym są Piłkarskie Nadzieje Mielec, z którymi gramy chyba najlepszy mecz w turnieju, narzucając swój styl gry, przeważamy w polu i wygrywamy to spotkanie po golach Szymona Antasa i Wiktora Kotulaka. Przedostatnim rywalem w grupie są gospodarze Resovia Rzeszów, mecz od początku bardzo zacięty, w którym jedna i druga drużyna próbuje przychylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, udaje się to gospodarzom zawodów, którzy po błędzie naszych obrońców wychodzą na prowadzenie, nasi zawodnicy starają się odrobić straty jednak bramkarz Rzeszowian znakomicie broni w kilku sytuacjach ratując swój zespół przed stratą gola. W ostatnim meczu grupowym gromimy 6:0 najsłabszą drużynę w naszej grupie TG Sokół Sokołów Małopolski. W grupie zajmujemy czwarte miejsce i w efekcie z SMS Jarosław walczymy o VII plac w turnieju. spotkanie finałowe wygrywamy po trafieniu Szymona Antasa. Poniżej prezentujemy wyniki naszego zespołu oraz klasyfikację końcową w „Resovia Winter Cup”:

AP Jasło – Górnik Zabrze 0:1
AP Jasło – Orzełek Przeworsk 0:4
AP Jasło – PN Mielec 2:0 (Antas, Kotulak)
AP Jasło – Resovia Rzeszów 0:1
AP Jasło – TG Sokół Sokołów Małopolski 6:0 (Sokołowski 3, Kluz, Dzik, Wojtunik)

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Górnik Zabrze
2. Wisła Puławy
3. Resovia Czarni Rzeszów
4. Orzełek Przeworsk
5. Resovia Biali Rzeszów
6. Głogovia Głogów
7. AP 2005 JASŁO
8. SMS Jarosław
9. Lech Poznań FA Rzeszów
10. PN Mielec
11. TG Sokół Sokołów Małopolski

Oprócz głównego turnieju na mniejszym boisku równocześnie odbywał się turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego, w którym rywalizowano w takich samych grupach, jednak tutaj tylko zwycięzcy grup zagrali w finale. W tych zawodach zagrali zawodnicy, którzy mniej grali w turnieju Resovia Winter Cup. W pięciu spotkaniach zdobyliśmy raptem 4 punkty. Pokonaliśmy TG Sokół, zremisowaliśmy z PN Mielec i ponieśliśmy trzy porażki. Jednak należy zauważyć, że porażki były minimalne i bardzo pechowe szczególnie z Orzełkiem Przeworsk, który zwycięską bramkę zdobył w ostatnich sekundach meczu, również z Resovią długo prowadzimy po pięknej bramce Dominika Rosoła ale w końcówce meczu tracimy koncentrację i przegrywamy spotkanie 1:2. Poniżej wyniki naszego zespołu w Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia:

AP Jasło – Górnik Zabrze 0:2
AP Jasło – Orzełek Przeworsk 0:1
AP Jasło – PN Mielec 0:0
AP Jasło – Resovia Rzeszów 1:2 (Rosół)
AP Jasło – TG Sokół Sokołów Małopolski 1:0 (Dzik)

Skład AP 2005: Dominik Bartuś, Konrad Hendzel, Wiktor Kotulak, Przemysław Leśniak, Dominik Rosół, Jakub Setlak, Kacper Kluz, Kacper Wojtunik, Konrad Sokołowski, Szymon Antas, Konrad Dzik, Jakub Kozicki. Trener: Damian Kardaś, Kierownik drużyny: Leszek Setlak

Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie transportu!!!

Leave a Reply