apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

AP 2005 NA PODIUM W TURNIEJU STARA LUBOVNA CUP

W niedzielę 05.02.2017 roku drużyna z rocznika 2005 wybrała się na turniej do Starej Lubovni, w którym wzięło udział 10 zespołów z Polski i Słowacji. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach po 5 drużyn. Na początek nasi zawodnicy zmierzyli się z drużyną Partizana Bardejov, mecz bardzo nerwowy szczególnie z naszej strony, jednak pomimo naszej nonszalancji i czasami niefrasobliwości spotkanie wygrywamy 1:0 po golu Kacpra Wojtunika. Kolejnym przeciwnikiem jest FK Poprad, który lepiej wchodzi w mecz i po kilku minutach wychodzi na prowadzenie, jednak po błędzie bramkarza i ładnym uderzeniu naszego golkipera Konrada Hendzla zza połowy boiska doprowadzamy do wyrównania, od tego momentu AP dyktuje warunki gry stwarzając sobie raz za razem sytuację bramkowe, wykorzystując raptem dwie gdzie po ładnych strzałach Dominika Rosoła i Wiktora Kotulaka wygrywamy 3:1. Trzecim przeciwnikiem byli nasi rodacy z TAP Tarnów, którzy tak jak w poprzednim meczu lepiej rozpoczęli spotkanie wychodząc na prowadzenie, jednak nasz zespół kolejny raz wychodzi z opresji wygrywając 2:1 po golach Konrada Sokołowskiego i Davide Tomei. W ostatnim meczu grupowym gramy z KAC Jednota Kosice, spotkanie wyraźnie z naszą przewagą i kontrolą wydarzeń na boisku zakończone naszym zwycięstwem 2:0 po bramkach Kacpra Wojtunika i Kacpra Kluza.
Do fazy finałowej awansujemy z pierwszego miejsca w grupie z zaliczonymi punktami za zwycięstwo z Bardejovem. W pierwszym meczu o miejsca 1 – 4 rywalizujemy z FK Saca. Ponownie początek spotkania w naszym wykonaniu przespany, czego efektem jest stracona bramka, później przejmujemy inicjatywę i doprowadzamy do wyrównania za sprawą Davide Tomei i po mimo wielu kolejnych okazji dzielimy się punktami ze Słowakami. W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z gospodarzem turnieju MFK Stara Lubovna, początek spotkania zdecydowanie dla AP jednak razimy nieskutecznością, natomiast gospodarze po jednym z kontrataków wychodzą na prowadzenie, nasi zawodnicy jednak się nie załamują i starają się odrobić straty ale niemoc trwa w najlepsze a po kolejnej kontrze tracimy kolejnego gola i przegrywamy pierwszy raz w tych zawodach zajmując ostatecznie 3 miejsce. Konrad Hendzel, który zagrał dobre zawody został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Należy zauważyć, że chłopcy zagrali dobry turniej będąc w większości spotkań zespołem lepszym i dyktującym warunki gry, jedyny mankament w naszej grze to skuteczność, która w niektórych meczach była bardzo duża.

Wyniki naszego zespołu:

AP Jasło – Partizan Bardejov 1:0 (Wojtunik)
AP Jasło – FK Poprad 3:1 (Hendzel, Rosół, Kotulak)
AP Jasło – TAP Tarnów 2:1 (Sokołowski, Tomei)
AP Jasło – KAC Jednota Kosice 2:0 (Kluz, Wojtunik)
AP Jasło – FK Saca 1:1 (Tomei)
AP Jasło – MFK Stara Lubovna 0:2

Wyniki naszego zespołu:

1. Partizan Bardejov
2. MFK Stara Lubovna
3. AP Jasło
4. FK Saca
5. FK Humenne
6. FK Poprad
7. KAC Jednota Kosice
8. APMT Krzeszowice
9. FK Spisska Nova Ves
10. TAP Tarnów

Skład AP 2005 Jasło: Konrad Hendzel – Wiktor Kotulak, Przemysław Leśniak, Konrad Sokołowski, Davide Tomei, Kacper Kluz, Kacper Wojtunik, Szymon Antaz, Dominik Rosół. Trener: Damian Kardaś, Kierownik drużyny: Leszek Setlak.

Rodzicom dziękujemy za doping i zorganizowanie transportu!!!

Leave a Reply