apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

AKADEMIA PIŁKARSKA JASŁO U-11 wygrywa Międzynarodowy Turniej Chłopców w ramach Festiwalu Sportu w Jaśle

Podopieczni trenera Janusza Sokołowskiego rozpoczęli turniej od wygranej 2:1 z UKS 6 Jasło. Mecz nie był ładnym widowiskiem, gdzie więcej było walki niż dobrej gry. W drugim spotkaniu wygrywamy 9:2 z Grunwaldem Budziwój. W tym meczu zaczęliśmy szybciej grać piłką i co ważne skuteczniej wykańczać akcje. W kolejnym spotkaniu wygrywamy 4:0 z AP Żyrardów. Pierwsze 15 minut to bardzo dobra i skuteczna gra. W drugiej połowie przeciwnicy zagrali lepiej i pozwolili nam na strzelenie tylko jednej bramki. W ostatnim meczu pierwszego dnia turnieju gramy z SMS Igloopol Dębica. Pierwsza połowa wyrównana w której żadna drużyna nie potrafiła zdobyć bramki. Na szczęście w drugiej strzelamy 2 bramki i wygrywamy ten ważny mecz. Po pierwszym dniu w tabeli prowadziła drużyna Sparty Sambor, która wygrał wszystkie swoje mecze. Zawodnicy z Ukrainy grali szybką, techniczną piłkę i w opinii pozostałych trenerów byli faworytem turnieju. Drugi dzień rozpoczęliśmy od spotkania z Beniaminkiem SC Krosno. Tak jak w pierwszym dniu znowu graliśmy wolno i nieskutecznie. Pomimo słabszej gry wygrywamy ten mecz 6:2. W siódmej serii gier wygrywamy po dobrym meczu z Krakusem Nowa Huta 3:1. Mecz ten był ważny dla obydwu drużyn. My wygrywając go zapewniliśmy sobie co najmniej drugie miejsce w turnieju, Krakus, gdyby wygrał mógł być na podium turnieju. W przedostatnim meczu wygrywamy ze sprawcą największej sensacji na tym turnieju AS Elitą Brzesko 2:0. Drużyna z Brzeska w poprzedniej serii spotkań sensacyjnie wygrała 1:0 z CK Spartą Sambor. Przed ostatnimi meczem wiedzieliśmy, że remis z drużyną Samboru pozwoli nam wygrać turniej. Początek tego spotkania lepiej rozegrała drużyna z Ukrainy. Dopiero po 4 minutach świetnie obronił strzał K. Cichonia bramkarz Sparty. Później jeszcze dwukrotnie gości od straty bramki ratował ich bramkarz. W końcówce pierwszej połowy Michał Berkowicz pewnie wyłapał strzał Buchko Rostyica. W drugiej połowie ponownie mogliśmy wyjść na prowadzenie, lecz brakło dokładniejszego strzału na bramkę rywali. Goście zagrażali nam jedynie po stałych fragmentach gry. Gdy do końca zostało 90 sekund piękny strzał z 15 metrów wylądował w okienku naszej bramki. Nasza drużyna ruszyła do odrabiania strat. Strzał P. Morajdy blokuje jeden z obrońców Sparty, Piłka wyszła na rzut rożny. Zostaje 20 sekund do końca meczu. Dośrodkowanie Kacpra Nachmana wspaniałym strzałem głową zamienia na bramkę Kacper Kapanowski. Koniec meczu wygrywamy turniej. Łzy radości zawodników, rodziców i wszystkich sympatyków naszej Akademii. A później oczywiście taniec radości na środku boiska. 
Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kacper Cichoń (AP Jasło). Królem strzelców został Buchko Rostyic (Sparta Sambor). Najlepszym bramkarzem wybrano Patryka Stachurskiego (UKS 6 Jasło). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszuli a zawodnicy dodatkowa medale które wręczali zastępca Burmistrza Miasta Jasła Elwira Musiałowicz-Czech, oraz sekretarz Jasielskiego Stowarzyszenia Sportowego Robert Gabryel. Dodatkowo organizatorzy wybrali najlepszych zawodników startujących drużyn:
Wąsowicz Krzysztof – Krakus Nowa Huta,
Jachimowicz Kacper – SMS Igloopol Dębica,
Slutsicyi Maksym – CK Sparta Sambor,
Dawid Myszka – As Elita Brzesko,
Miłosz Wiejowski – UKS 6 Jasło,
Kowalski Radosław – AP Żyrardów,
Rusin Szymon – Grunwald Budziwój,
Płaza Maks – Beniaminek SC Krosno,
Kapanowski Kacper – AP Jasło.
Jedynym przykrym momentem Festiwalu była rezygnacja w ostatniej chwili drużyny AP Sanok. Trudno czasami tak jest, że ktoś na dzień przed turniejem informuje o braku możliwości gry.
Końcowa tabela turnieju:
1. AP Jasło
2. CK Sparta Sambor
3. UKS 6 Jasło
4. Krakus Nowa Huta,
5. SMS Igloopol Dębica
6. As Elita Brzesko
7. AP Żyrardów
8. Beniaminek SC Krosno
9. Grunwald Budziwój
Skład AP Jasło: Michał Berkowicz, Igor Bućko, Wiktor Buba, Kacper Kapanowski, Kacper Nachmann, Aleksander Hendzel, Mateusz Setlak, Kacper Cichoń, Piotr Morajda, Oliwier Sierakowski, Kamil Babiarz, Ksawery Dybaś, Marcin Warzołek, trener Janusz Sokołowski, kierownik drużyny Leszek Setlak.
Serdeczne podziękowania dla Urzędu Miasta Jasło, UKS MOSiR Jasło, firmy Triplexsis, Zakładu Masarskiego w Dobrucowej oraz rodziców, którzy wspierali naszych zawodników przez cały turniej. 
Jeżeli jesteś zainteresowany grą w najlepszej drużynie rocznika 2008 w Jaśle zapraszamy do Akademii Pilarskiej. Przez cały lipiec można przyjść i spróbować swoich sił. W zajęciach mogą uczestniczyć chętni chłopcy z innych szkółek piłkarskich.