apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

7 miejsce na turnieju o puchar Miasta Jasła rocznik 2004

UKS 6 JAsłoW niedzielę 01 grudnia 2013r. rozegrany został turniej halowy o Puchar Miasta Jasła rocznik 2004. W turnieju wzięło udział 12 drużyn podzielonych na dwie grupy. Trafiliśmy na bardzo mocnych rywali w grupie /i dobrze, tylko gra z takimi pozwoli podnieś nasze umiejętności/.

W pierwszym meczu zagraliśmy z Ziomkami Rzeszów /zwycięzca turnieju/. Mecz wyrównany gdzie obie drużyny stworzyły po 2 dobre okazje do zdobycia bramek. Skuteczniejsza była drużyna Ziomków i wygrała ten mecz 1:0. Była to jedyna porażka drużyny AP Jasło w tym turnieju. W drugim meczu gramy z MOSiR Mielec. Mecz z lekką przewagą naszej drużyny. Najlepszą sytuację zmarnował M. Niedziałkowski przegrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem. Nas w ostatniej minucie ratuje słupek i remisujemy ten mecz 0:0. W kolejnym meczu gramy z Stalą Stalową Wolą. Stal ostatnio zdecydowanie wygrała Ligę Orlika w tym roczniku. Rywal trudny, ale my z meczu na mecz gramy coraz lepiej. Po bardzo wyrównanym spotkaniu remisujemy 0:0. Szkoda bo można było pokonać mocną Stalówkę. W 4 meczu wreszcie strzelamy bramki i wygrywamy mecz. Rywalem drużyna 16 Przemyśl. W 8 minucie tracimy bramkę po stałym fragmencie gry. Chłopcy jednak się nie załamują i od tego momentu do końca meczu atakujemy bramkę drużyny z Przemyśla. W 10 minucie Kacper Górski doprowadza do wyrównania. Kiedy do końca meczu pozostaje 3 sekundy, wykonujemy rzut rożny. Podanie do Mateusza Niedziałkowskiego, a Mati strzałem z 3 metrów strzela zwycięską bramkę. Super końcówka i po trudnym meczu wygrywamy 2:1. W kolejnym meczu gramy z Ekoballem I Sanok. Rywal z najwyższej półki w tym roczniku. Początek meczu świetny. Kilka dobrych zagrań i M. Niedziałkowski uderza w poprzeczkę bramki Ekoballu. W 6 minucie ponownie świetny strzał Mateusza i prowadzimy 1:0. Ekoball mógł wyrównać z rzutu wolnego. Super obrona Wiktora Potery i dalej prowadzimy. Kiedy do końca meczu zostaje 80 sekund rywal po kontrze strzela wyrównującą bramkę. Szkoda wygramy z tak silnym rywalem miała by swoją wymowę i mogła nas przesunąć do gry o 3 miejsce w turnieju.  W meczu o 7 miejsce gramy z drużyną UKS 6 Jasło. Jak zwykle derby nie mają faworyta i każdy wynik jest możliwy. Nasza drużyna wyciągnęła wnioski po ubiegłotygodniowej porażce i tym razem nie zlekceważyła przeciwnika. Od początku mamy więcej z gry i tylko kwestią czasu jest strzelenie bramki. W 5 minucie Mateusz Niedziałkowski świetnie się zachował w polu karnym i strzela bramkę na 1:0. Później ponownie Mateusz a chwilę później A. Więcek mogą strzelić drugą bramkę, ale dobrze broni bramkarz 6 Jasło. W 10 minucie Po kolejnej akcji Mateusza, Adrian Więcek strzela na 2:0 i jest po meczu. Rywal w tym spotkaniu praktycznie nie zagroził naszej bramce w czym zasługa doskonale grającej obronie. Ostatni gwizdek i mecz derbowy wygrany.

Podsumowanie: Chłopcy zaczęli turniej bardzo nerwowo, ale z każdym meczem wyglądało to lepiej. Gra z tak silnymi rywalami pozwoli im podnieść swoje umiejętności i nabrać doświadczenia. Za tydzień do Brzozowa pojadą ci którzy dzisiaj nie grali, a za 2 tygodnie ostatni turniej w tym roku Resovia Winter Cup w Kielnarowej.

Choremu Maćkowi Samborskiemu, który nie zagrał dzisiaj życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Leave a Reply