apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

5 miejsce drużyny trenera Miłosza Biernackiego

W niedzielny poranek podopieczni trenera Miłosza Biernackiego wzięli udział w turnieju organizowanym przez  UKS 6  Jasło. W  zawodach uczestniczyły także: UKS 6 Jasło II, Bardomed Krosno, DAP Dębica, Tempo Nienaszów i GOAL Nowy Sącz. Drużyna  trenera  Miłosza rozpoczęła rywalizację bardzo obiecująco, a ich pierwszym rywalem był zespół gospodarzy, których nasi chłopcy pewnie pokonali aż 4-1. W 2. kolejce podejmowaliśmy Tempo  Nienaszów. Mecz okazał się bardzo wyrównany i choć nasi chłopcy lekko przeważali, spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1 Trzecia kolejka to mecz z mocnym rywalem z sąsiedniego miasta czyli Bardomedem Krosno. Spotkanie było, podobnie jak to poprzednie, bardzo wyrównane, a obie drużyny cieszyły oko kibiców ładnymi i sprytnie rozegranymi akcjami. Tym razem jednak to Krośnianie lekko przeważali, ale nasi chłopcy walczyli do samego końca i ostatecznie mecz zakończył się remisem. Czwarta kolejka rozgrywek to już niestety potyczka z liderem grupy, zespołem GOAL Nowy Sącz. Nasza drużyna nie pokazała się z dobrej strony, co poskutkowało okropną porażką aż 1-7. Zespół z Sącza wylał na nas, bez dwóch zdań, kubeł bardzo lodowatej wody.

Piątą kolejkę rozgrywek i zarazem ostatni mecz w grupie gramy już z dobrze znanym nam z wcześniejszego turnieju DAP-em Dębica. Mecz rozpoczął się bardzo obiecująco dla naszych chłopaków. Szybko zdobyliśmy prowadzenie i choć tym razem byliśmy lepsi i powinniśmy byli wygrać, zostaliśmy skrzywdzeni przez sędziego, przez co mecz zakończył się remisem 1-1. Chłopcy byli bardzo rozczarowani tym wynikiem, jednak nie zmniejszyło to w żaden sposób ich determinacji. W końcowym rozrachunku zajęliśmy 3. miejsce w grupie i pozostałą nam walka o miejsca 5-8. Pierwszy mecz z Glinikiem Gorlice. Spotkanie bardzo szybko zdominowaliśmy, wyprowadzaliśmy szybkie ataki, a przy tym mieliśmy nieco szczęścia, co poskutkowało wygraną 2-0. Ostatni mecz zaś to rewanż z grupowym rywalem, Tempem Nienaszów. Tym razem jednak nie daliśmy się i łatwo przechyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą stronę i w ostatecznym rozrachunku, po zwycięstwie 2-0, zajęliśmy 5. miejsce w turnieju.

Podsumowując, nasi chłopcy odwalili dziś kawał dobrej roboty. Choć może tabela tego nie pokazuje, zostawili na boisku swoje serca, walczyli do końca, pokazali, że potrafią grać ładny futbol i zdobyli całe mnóstwo doświadczenia, które w przyszłości zaowocuje zdecydowanie bardziej niż parę medali i dyplom. Jesteśmy dumni z rocznika 2009 i trenera Miłosza Biernackiego, teraz zaś pozostaje nam tylko czekać na ich kolejny występ. Życzymy im samych sukcesów i ciężkich treningów. 

Wyniki w grupie:

UKS 6 Jasło II – AP Jasło 1-4

Tempo Nienaszów – AP Jasło 1-1

Bardomed Krosno – AP Jasło 1-1

Goal I Nowy Sącz – AP Jasło 7-1

DAP Dębica – AP Jasło 1-1

Faza pucharowa:

AP Jasło – Glinik Gorlice 2-0

Mecz o 5 miejsce:

AP Jasło – Tempo Nienaszów 2-0

Skład: Stukus Miłosz, Ziaja Oliwier, Henzel Igor, Konieczny Filip, Stefanik Maciej, Fary Dawid, Kosiba Aleksander, Chomiszczak Piotr, Magnowski Kacper, Czajka Wiktor, Juryś Marcel, Buba Wiktor

Trener Miłosz dziękuje wszystkim rodzicom za doping i przywiezienie dzieci na turniej.

Leave a Reply