apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

2 miejsce rocznika 2004 na turnieju w Pilźnie

IMG_15571

22.01.2014r. w Pilźnie zagraliśmy w turnieju o Puchar Burmistrza Pilzna. W pierwszym meczu turnieju zagraliśmy z Rzemieślnikiem II Pilzno. Przeciwnik słabszy więc wynik 8:0 nie mógł dziwić. Bramki strzelili M. Niedziałkowski-2, P. Filipak-2, A. Więcek, M. Samborski, W. Kotulak oraz K. Górski. W drugim meczu remisujemy 0:0 z Rzemieślinikiem I Pilzno. Przez cały mecz nasza przewaga, ale tym razem brakło skuteczności. Z 5 dobrych okazji bramkowych nie wykorzystujemy żadnej.  W 3 meczu wygrywamy po bardzo dobrej grze 5:0 z Brzostowianką Brzostek. Bramki strzelili W. Kotulak-3, M. Samborski, M. Niedziałkowski. Kolejny mecz miał zadecydować o naszym miejscu w turnieju. Igloopol Dębica jest na pewno  wymagającym rywalem, który ostatnio wygrał turniej w Rzeszowie i zajął 2 miejsce na turnieju w Mielcu. Początek trochę nerwowy i w 4 minucie tracimy bramkę. Od tego momentu zaczęliśmy grać. Świetny mecz rozgrywa Przemek Filipak który w 6 minucie strzela wyrównującą bramkę. W 9 minucie M. Zabadała strzela na 2:1. Gdy wydaje się że wygramy ten mecz w ostatniej minucie niegroźny strzał prawie z połowy boiska w środek naszej bramki przepuszcza dobrze broniący w tym turnieju W. Potera.  Trudno czasami tak jest, że nawet najlepsi robią błędy, szczególnie w tak młodym wieku. Był to zdaniem praktycznie wszystkich obecnych na pięknej hali w Pilźnie /Jasło długo pewnie nie będzie miało takiego obiektu/ najlepszy mecz turnieju. Nas najbardziej jednak cieszą pochwały od innych osób, że graliśmy bardzo ładną piłkę i powinniśmy wygrać ten mecz. W 5 meczu turnieju wygrywamy z Wisłoką Dębica 2:0 po bramkach A. Więcka i M. Niedziałkowskiego,. Szczególnie bramka Mateusza była niezwyklej urody. Na dużej szybkości potrafił minąć 3 zawodników rywali i uderzył obok bramkarza. Brawa od kibiców zasiadających na trybunach zasłużone. W ostatnim meczu  wygrywamy 3:1 z Chemikiem Pustków i zajmujemy 2 miejsce w turnieju. Najlepszym bramkarzem został wybrany W. Potera. 

Podsumowując: w turnieju mieliśmy grać piłką, wymieniać dużo podać i tak graliśmy, momentami nawet za dużo. Cieszą postępy poczynione przez naszych chłopców. Dzisiaj Przemek Filipak zagrał świetny turniej, Sz. Tusiński był nie do przejścia w obronie, Wojtek Kotulak /rocznik 2005/ zagrał po raz pierwszy w naszej drużynie i strzelił 4 bramki. Kilka akcji innych chłopców na pewno pokazują że w przyszłości mogą być dobrymi piłkarzami.  Do naszej drużyny dołączył były zawodnik UKS 6 Jasło Wiktor Wanat.

Skład drużyny AP Jasło: Potera Wiktor, Tusiński Szymon, Zabadała Mikołaj, Ratuszniak Sebastian, Niedziałkowski Mateusz, Filipak Przemysław, Górski Kacper, Wanat Wiktor, Kotulak Wojtek, Armata Damian, Więcek Adrian, Samborski Maciej. Trener Janusz Sokołowski.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

  1. LKS Igloopol Dębica
  2. Akademia Piłkarska Jasło
  3. LKS Rzemieślnik Pilzno I
  4. KS Wisłoka Dębica
  5. Brzostowianka Brzostek
  6. KS Chemik Pustków
  7. LKS Rzemieślnik Pilzno II

Leave a Reply