apjaslo.pl

Akademia Piłkarska Jasło

2 MIEJSCE ROCZNIKA 2004 NA TURNIEJU O PUCHAR WYZWOLENIA

IMG_14261W nowej pięknej hali w Nowosielcach nasza drużyna rocznika 2004 wywalczyła 2 miejsce. W pierwszym meczu wygrywamy po dobrej grze z Ekoballem II Sanok 1:0 /bramka Mateusza Niedziałkowskiego/. W drugim meczu wygrywamy 3:0 z SD Trepcza. Drużyna z Trepczy składała się w większości z dziewczyn które od kilku lat udanie rywalizują w turniejach na Podkarpaciu. Bramki w tym meczu strzelili: Maciej Samborski, Mikołaj Zabadała i Kacper Górski. W kolejnym meczu gramy z drużyną Bieszczady Ustrzyki. Po dobrym i emocjonującym meczu wygrywamy 2:0 /bramki: Mikołaj Zabadała i Mateusz Niedziałkowski/. Wychodzimy z pierwszego miejsca w grupie i gramy w Lidze Mistrzów. Drużyny z miejsc 3-4 grają w Lidze Europy. W pierwszym meczu wygrywamy 3:0 z Brzozovią Brzozów po bramkach Mateusza Niedziałkowskiego -2 i Kacpra Górskiego. W kolejnym meczu gramy z bardzo mocną drużyną Ekoballu I Sanok. Po dobrym wyrównanym meczu  i po sędziowaniu pod gospodarzy przegrywamy 0:2. Pierwszą bramkę tracimy w 9 minucie meczu gdy gramy w osłabieniu z rzutu wolnego. Jedyne wykluczenie zawodnika w tym turnieju /w innych meczach za takie same faule nie było kar minutowych/. Później my też mamy swoje szanse, ale nie udaje się nam strzelić bramki. Gdy zostaje 70 sekund do końca meczu po kontrze tracimy drugą bramkę i szanse na zwycięstwo. Trudno może następnym razem się uda. W ostatnim meczu turnieju gramy ponownie z Ekoballem II Sanok i remisujemy go 0:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany MIKOŁAJ ZABADAŁA. Brawo Miki, oby tak dalej.

Podsumowanie: turniej może nie był silnie obsadzony, ale było to dobre przetarcie przed następnymi o wiele trudniejszymi. Chłopcy zrobili w ostatnim czasie spory postęp i zdobyli kolejne doświadczenie. Wszyscy starali się grać jak najlepiej, ambicji, woli walki nie można im odmówić. Brakuje trochę doświadczenia i obycia w turniejach. Za 2 tygodnie kolejny turniej tym razem w Jaśle.

Serdeczne podziękowania dla rodziców , którzy wspierali tak licznie naszych chłopców na turnieju, oraz zapewnili transport.

IMG_14211

Leave a Reply